Port w Piaskach, czyli spokój i cisza 5/5 (2)

port rybacki w piaskach

Port w Piaskach to urokliwe miejsce, w którym warto spędzić trochę wolnego czasu. Warto tu zajrzeć także choćby dlatego, że jest on ostatnią polską przystanią wysuniętą na wschód Mierzei Wiślanej. W latach 2010-2015 port, znajdujący się nad Zalewem Wiślanym w Piaskach został wyremontowany.

Modernizacja portu polegała między innymi na przebudowie i renowacji starych, kilkudziesięcioletnich elementów oraz dostosowaniu nabrzeża do wymogów bezpieczeństwa. W trakcie prac budowalnych powstał także nowy centralny pomost, który oddziela wschodnią i zachodnią część portu. To zupełnie nowa konstrukcja – stary pomost ze względu na bardzo zły stan techniczny został całkowicie zdemontowany.

REKLAMA

Nowy jest także slip, dzięki któremu można wyciągać i spuszczać na wodę jednostki pływające. Przy okazji powstał także nowy wjazd oraz plac nabrzeżny.

Piaski to ostatnia miejscowość przed granicą z Federacją Rosyjską. Niegdyś była cichą i spokojną wsią, dziś przybywa tu coraz więcej turystów, ale w porównaniu z innymi kurortami, takimi jak Stegna czy Krynica Morska, wciąż można znaleźć tu dużo ciszy i spokoju.

Z portu można rozpocząć zwiedzanie miejscowości. Tuż obok wjazdu na teren przystani znajdziecie drewniane rzeźby pilnujące wjazdu do Piasków, stąd blisko też do innych atrakcji, takich jak stary cmentarz menonitów, schowana w lesie stara latarnia morska czy odcinki szlaku Joanny Chmielewskiej. Tym, którzy chcą spędzić aktywnie cały dzień, polecamy spacer plażą do granicy z Rosją.

W Piaskach, po stronie otwartego morza także można zobaczyć kutry. Znajdziecie tu małą i kameralną przystań rybacką.

📌 LOKALIZACJA NA MAPIE

Oceń to miejsce

⦿ Piaski: ATRAKCJE | INFO | PLAŻA | NOCLEGI | JEDZENIE | WIDEO

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ DODAJ STRONĘ WWW

REKLAMA

🌞 Atrakcje na Mierzei Wiślanej

🌞 Noclegi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE NOCLEGI

REKLAMA

🌞 Aktualności z Mierzei Wiślanej

🌞 Gdzie zjeść na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE RESTAURACJE

REKLAMA

🌞 Warto wiedzieć

🌞 Usługi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE USŁUGI

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA