NaMierzeje.pl
AKTUALNOŚCIKOMUNIKACJAKRYNICA MORSKAPIASKI

Rejsy z Piasków do Fromborka wracają

Rejsy z Piasków do Fromborka wracają na Zalew Wiślany. Na trasie o długości około 9 kilometrów popłynie dobrze znana jednostka Generał Kutrzeba. Nie oznacza to, że zniknie linia tramwaju wodnego S3 z Krynicy Morskiej do Tolkmicka. Wręcz przeciwnie – teraz miłośnicy wodnych wycieczek będą mieli dwa razy więcej możliwości.

  • rejsy na trasie z Piasków do Fromborka urozmaicają ofertę turystyczną dla poszukujących aktywnych form wypoczynku, a także miłośników żeglugi
  • w Piaskach tramwaj wodny będzie cumował w malowniczym porcie rybackim, nieopodal wjazdu do miejscowości
  • reaktywowaną linię obsługuje dobrze znany z rejsów do Tolkmicka statek Generał Kutrzeba
REKLAMA

Operator tramwajów wodnych na Zalewie Wiślanym dysponuje już dwoma statkami. Do kultowego Generała Kutrzeby dołącza jeden z dwóch najnowszych śródlądowych statków w Polsce, Zefir. To jednostka, która oferuje klimatyzowany salon, ma 25 metrów długości, 60 zewnętrznych miejsc siedzących i 48 miejsc siedzących na słonecznym pokładzie.

Zefir przejmie dotychczasowe obowiązki Generała Kutrzeby, czyli regularne kursy na dobrze znanej trasie Krynica Morska – Tolkmicko. Bez zmian pozostają ceny, rozkłady rejsów, a także sam system rezerwacji. Statek na trasę do Tolkmicka ruszy po raz pierwszy 31 maja.

Reaktywowana, nieco dłuższa linia Piaski – Frombork – Piaski obsłuży mniejszy statek, Generał Kutrzeba. Ceny biletów na początek będą takie same, jak w przypadku wcześniejszych rejsów z Krynicy Morskiej.

🗓 Harmonogram rejsów Piaski – Frombork:

  • z Fromborka o: 08:30, 10:30, 12:30, 16:00 i 18:00
  • z Piasków o: 09:30, 11:30, 15:00, 17:00, 19:00

Więcej informacji:

Część rejsów jest realizowana wyłącznie w okresie wakacyjnym lub w weekendy. Zawsze aktualny harmonogram linii tramwaju wodnego oraz rezerwacje na stronie przewoźnika.

NaMierzeje.pl jest partnerem operatora linii tramwajów wodnych na Zalewie Wiślanym.

fot. materiały prasowe

REKLAMA
Zobacz też

🌞 Polecane oferty

REKLAMA
TAXI Mierzeja

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA
Nadzalewowa Kolej Drezynowa | NaMierzeje.pl