NaMierzeje.pl
MIKOSZEWOTRASYWIDEO

Z promu w Mikoszewie na plażę. Jak dojechać? [WIDEO]

Z promu w Mikoszewie na plażę dojedziecie w zaledwie kilka minut. Jeśli spędzacie wakacje na Wyspie Sobieszewskiej, będzie to drobna odmiana i pomysł na krótką wizytę na Mierzei Wiślanej.

  • prom Świbno – Mikoszewo kursuje sezonowo, można nim przeprawić się na drugą stronę przekopu od wiosny do jesieni
  • na plażę w Mikoszewie można dojść pieszo, albo dojechać na leśny parking
  • parking przy plaży w Mikoszewie w sezonie wakacyjnym jest płatny. Bramka znajduje się nieopodal zjazdu z głównej trasy 501, przy skrzyżowaniu z trasą rowerową R10
REKLAMA

Z przystani promowej w Mikoszewie na plażę prowadzi fragment trasy 501, kilka wąskich uliczek i szeroki, leśny dukt. Na jego końcu znajduje się parking, z którego do głównego wejścia na plażę dojdziecie w pięć minut. Jeśli jesteście fanami aktywnego wypoczynku, możecie zostawić samochód na parkingu przy promie i pomaszerować ścieżką wzdłuż Wisły, aż do jej ujścia. Jednak, aby dotrzeć do szerokiej plaży, będziecie musieli przejść kolejnych kilkaset metrów wzdłuż brzegu Bałtyku. Ścieżka wzdłuż Wisły kończy się bowiem na terenie rezerwatu Mewia Łacha.

Promem można przeprawić się nie tylko samochodem, ale także pieszo lub na rowerach. Fani dwóch kółek będą tu mieli kilka opcji do wyboru – albo trasą R10 jechać w kierunku Mikoszewa i plaży, albo skorzystać z nowego fragmentu EuroVelo 9 i ruszyć na południe, w stronę Drewnicy.

dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

Plaża w Mikoszewie jest jedną z najszerszych plaż nie tylko na Mierzei Wiślanej, ale także w całej Polsce. Przy głównym wejściu w sezonie stają stragany z pamiątkami i niewielkie punkty gastronomiczne. W sezonie odpoczywa na niej sporo turystów, ale wystarczy kilkuminutowe spacer w stronę Jantaru, aby znaleźć ciszę i spokój.

🌞 Chcesz być na bieżąco? Dołącz do naszych mediów społecznościowych

➡ Zobacz też:

⦿ Mikoszewo: ATRAKCJE | INFO | PLAŻA | NOCLEGI | JEDZENIE | WIDEO

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ DODAJ STRONĘ WWW

REKLAMA

🌞 Atrakcje na Mierzei Wiślanej

🌞 Noclegi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE NOCLEGI

REKLAMA

🌞 Aktualności z Mierzei Wiślanej

🌞 Gdzie zjeść na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE RESTAURACJE

REKLAMA
Stajnia u Bohuna

🌞 Warto wiedzieć

🌞 Usługi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE USŁUGI

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA