NaMierzeje.pl
ATRAKCJETRASY

Mierzeja Wiślana. Atrakcje na niepogodę

Atrakcje na niepogodę na Mierzei Wiślanej? Bez wątpienia znajdziecie tu wiele do zrobienia, nawet, kiedy słońce schowa się za chmurami. Kiedy pogoda nie sprzyja plażowaniu, na Mierzei Wiślanej rozpoczynają się pielgrzymki do okolicznych miast. I nic dziwnego, bo w promieniu kilkudziesięciu kilometrów znajduje się wiele ciekawych miejsc, w których można spędzić czas.

TRÓJMIASTO

Największa okoliczna aglomeracja miejska to oczywiście Trójmiasto. Do Gdańska, Gdyni i Sopotu z Mierzei Wiślanej można dostać się na kilka sposobów.

SAMOCHÓD

Samochodem dojedziemy do Gdańska trasą szybkiego ruchu S7, która w całości ma status drogi ekspresowej. Ze Stegny należy kierować się w stronę Nowego Dworu Gdańskiego i tam skręcić w prawo na S7. Ponieważ droga wyjazdowa ze Stegny często jest zakorkowana, turyści korzystają także z alternatywnej trasy, Stegna – Jantar – Mikoszewo a później kierują się na południe do ekspresówki.

Samochodem można przedostać się także przez przeprawę promową w Mikoszewie i dojechać do Gdańska przez Wyspę Sobieszewską. To krótsza trasa, ale należy pamiętać, że w sezonie na wjazd na prom czasem będzie trzeba trochę poczekać. Koszt przeprawy dla samochodu razem z pasażerami to 18 PLN, więc im więcej osób w środku, tym niższa cena „na głowę”.

REKLAMA

AUTOBUS

Wzdłuż Mierzei Wiślanej kursuje autobus linii 870, który zawiezie Was do centrum Gdańska. Rozkład jazdy oraz wykaz przystanków dostępny tu: AUTOBUSEM PO MIERZEI

ROWER

Najbardziej aktywni Trójmiasto mogą odwiedzić również na rowerach. Polecamy przeprawę promową w Mikoszewie i przejazd przez Wyspę Sobieszewską. W jedną stronę będziecie musieli pokonać około 25 kilometrów a przejazd zajmie około półtorej godziny. W zamian, na miejscu, macie własny środek transportu, którym można przemieścić się nadmorską trasą do Sopotu i Gdyni. Za przeprawę w Mikoszewie rowerzysta zapłaci 5 PLN.

mierzeja atrakcje na niepogodę

ROWEREM DO GDAŃSKA – PROM W MIKOSZEWIE

MALBORK

Największą atrakcją w Malborku jest oczywiście monumentalny zamek stojący na brzegu Nogatu, czyli rezydencja wielkich mistrzów zakonu krzyżackiego. To obowiązkowy punkt do odwiedzenia w czasie wakacji na Mierzei Wiślanej, więc warto wpisać go od razu w wakacyjny kalendarz.

Podróż samochodem zajmie około 35 minut. Aby dostać się do Malborka rowerem trzeba będzie pokonać blisko 40 kilometrów, co zajmie około 2 godzin. Zarówno samochodem jak i rowerem należy kierować się ze Stegny do Nowego Dworu, dalej trasą 55 w kierunku Malborka. Niestety nie spotkacie tam ścieżek rowerowych, są one dostępne jedynie na krótkich odcinkach, więc na drodze 55 należy zachować szczególną uwagę.

mierzeja atrakcje na niepogodę

NA DRODZE DO MALBORKA BRAKUJE ŚCIEŻEK ROWEROWYCH

ELBLĄG

W Elblągu warto zobaczyć Stare Miasto oraz pokręcić się po staromiejskich uliczkach albo odpocząć nad rzeką Elbląg. W samym sercu miasta znajdziecie Katedrę św. Mikołaja, na której wieżę prowadzą strome schody. W zamian będziecie mogli podziwiać piękną panoramę miasta. Do Elbląga można się dostać samochodem lub rowerem.

Zmotoryzowanym polecamy dojazd do Nowego Dworu ze Stegny, a następnie ekspresową S7. Dla rowerzystów zdecydowanie wygodniejsza i kolorowa będzie trasa przez Marzęciono. Należy skręcić z trasy Stegna – Nowy Dwór w lewo, kilkaset metrów za mostami zwodzonymi w Tujsku. Następnie kierować się wąskimi drogami do samego Elbląga. Trasa ma długość ponad 30 kilometrów, a jej pokonanie zajmie około półtorej godziny.

mierzeja atrakcje na niepogodę

TRASA DO ELBLĄGA OMIJA EKSPRESÓWKĘ

ZOBACZ TEŻ
Zobacz też

🌞 Polecane oferty

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA