Plaża w Mikoszewie. Tuż przy rezerwacie

Plaża w Mikoszewie jest jedną z najspokojniejszych i najszerszych na całej Mierzei Wiślanej. Cisza i spokój to przede wszystkim efekt bliskiego sąsiedztwa ujścia Wisły, a więc rejonu, który jest rezerwatem przyrody i ostoją dla wielu gatunków wodnych i leśnych stworzeń. Także tu znajduje się rezerwat Mewia Łacha.

Strzeżony fragment plaży w Mikoszewie znajduje się przy zejściu numer 88. Także tam skupione są nieliczne usługi gastronomiczne, to także wejście, do którego jest najbliżej z leśnego, płatnego parkingu samochodowego.

Plaża w Mikoszewie to sezonowa Infrastruktura. Kilka stoisk z pamiątkami, przenośne toalety oraz mały bar serwujący przekąski znajdziecie jeszcze przed głównym wejściem. Ze względu na wspomnianą bliskość rezerwatu na samej plaży nie znajdziecie przebieralni, toalet oraz stoisk gastronomicznych.

Na plażę w Mikoszewie prowadzi także bardzo łagodna ścieżka idealna dla rowerzystów. Na dwóch kołach można tu dojechać praktycznie do samej wody, ale wtedy wylądujecie na skrajnym zachodnim zejściu, numer 90.

Stąd piechotą do głównego wejścia w Mikoszewie można dotrzeć w kilka minut. Po drodze do zejścia 90 (około 200 metrów od plaży) znajduje się niewielka polanka z przenośną toaletą.

Od wejścia 90 jest także najbliżej do ujścia Wisły. Aby zobaczyć, jak królowa polskich rzek łączy się z Morzem Bałtyckim wystarczy przespacerować się plażą w kierunku zachodnim. Spacer zajmie 10 minut. Do Ujścia Wisły można dotrzeć także od strony przystani i przeprawy promowej na Wiśle. Stamtąd do rezerwatu “Mewia Łacha” prowadzi trasa przez leśny dukt, zamieniający się miejscami w kamienistą ścieżkę.


PLAŻA MIKOSZEWO: GALERIA ZDJĘĆ

ZOBACZ TEŻ

REKLAMA

NOCLEGI W MIKOSZEWIE

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE NOCLEGI