NaMierzeje.pl
AKTUALNOŚCIKOMUNIKACJA

Korki w majówkę? Droga do Krynicy Morskiej z wahadłami

Czy w majowy weekend będziemy stać w korkach na drodze przez Mierzeję Wiślaną? Wciąż trwają prace remontowe na odcinku pomiędzy Stegną a Krynicą Morską, ale… to nie jedyne zmartwienie kierowców.

  • na trasie ze Stegny do Krynicy Morskiej wciąż punktowo obowiązuje ruch wahadłowy
  • nowy remontowany odcinek pojawił się także między Stegną a Jantarem
  • prace remontowe powinny zostać zakończone do listopada tego roku
REKLAMA

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku informuje, że na remontowanym odcinku drogi nr 501 w majowy weekend (w okresie 27 kwietnia – 5 maja) będą obowiązywały trzy odcinki z ruchem wahadłowym. Na pierwszy z nich natrafimy na wyjeździe ze Sztutowa w kierunku Kątów Rybackich.

Kolejne odcinki z ruchem wahadłowym spowolnią ruch w samych Kątach Rybackich, zarówno na wjeździe jak i na wyjeździe z miejscowości. Szczególnie ciasno może się robić na początku i na końcu majówki, kiedy znacznie zwiększa się intensywność ruchu.

W tym roku na Mierzei Wiślanej pojawił się kolejny remontowany odcinek drogi 501. Do końca lipca trzeba uważać na ponad 3-kilometrowym fragmencie trasy pomiędzy Jantarem i Stegną. Inwestor zapewnia jednak, że w okresach weekendowych na tym odcinku będzie przywracał obustronny ruch a prace będą trwały wyłącznie w środku tygodnia.

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 501 rozpoczęła się w połowie listopada 2022 roku i potrwa do listopada 2024 roku. Inwestycję prowadzi Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku.

Fot. Piotr Michalski/ZDW Gdańsk

REKLAMA
Zobacz też

🌞 Polecane oferty

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA