NaMierzeje.pl

NaMierzeje.pl

Aktywne wakacje nad morzem

KOMUNIKACJA

Transport wodny na Mierzei Wiślanej. Gdzie popłynąć na wycieczkę?

Transport wodny na Mierzei Wiślanej to nie tylko znany większości turystów prom przez przekop Wisły w Mikoszewie czy wypożyczalnie kajaków albo skuterów wodnych. Z portów na Zalewie Wiślanym albo przystani na Szkarpawie i Wiśle Królewieckiej można wybrać się na rodzinne wycieczki albo rejsy turystyczne.

  • największy port jachtowo-pasażerski znajduje się w Krynicy Morskiej. Odpływają z niego jednostki pasażerskie, a także statki turystyczne
  • z Krynicy można popłynąć do Tolkmicka albo Fromborka
  • z przystani w Kątach Rybackich czy Sztutowie można wybrać się na rejsy turystyczne po Zalewie Wiślanym albo okolicznych rzekach
REKLAMA
Tramwaj wodny S3 m/s „Generał Kutrzeba”

🔗 zobacz więcej szczegółów

Do Tolkmicka z Krynicy Morskiej w sezonie urlopowym pływa tramwaj wodny S3 m/s „Generał Kutrzeba”. Zabiera 75 pasażerów i rowery. Można nim przedostać się na drugą stronę Zalewu Wiślanego, albo wykupić wycieczkę połączoną ze zwiedzaniem Fromborka.

Statek „Elwinga” – rejsy do Gdańska i Fromborka

🔗 zobacz więcej szczegółów

Elwinga to stylowy oltimer zbudowany w 1926 roku w jednej z najlepszych holenderskich stoczni,  pierwotnie jako barka motorowa. Kadłub jednostki wykonany został niestosowaną od lat techniką łączenia poszycia za pomocą nitowania. Przed sprowadzeniem do Polski pod nazwą Riepel pływała pomiędzy Wyspami Fryzyjskimi, służąc turystom do obserwacji fok, a także spacerów po piaszczystych łachach Morza Wattowego.

REKLAMA
Tramwaj wodny Sobieszewo – Gdańsk

🔗 zobacz więcej szczegółów

Rejsy z Wyspy Sobieszewskiej do Gdańska uruchomiła Żegluga Gdańska. To atrakcyjne turystycznie połączenie zastępuje wstrzymane kursy tramwaju wodnego, którym jeszcze niedawno można było dostać się z Sobieszewa do Trójmiasta.

Prom przez przekop Wisły Mikoszewo – Świbno

🔗 zobacz więcej szczegółów

Przeprawa promowa jest nie tylko środkiem transportu, ale także atrakcją turystyczną. Z promu można obserwować drogę ujścia Wisły do Morza Bałtyckiego. Prom jest także najszybszym sposobem na przetransportowanie rowerów i eksplorację atrakcji Wyspy Sobieszewskiej. Przeprawa promowa skraca drogę z Mikoszewa do Gdańska o ponad 20 kilometrów.

REKLAMA
Rejsy z Gdyni na Przekop Mierzei Wiślanej

🔗 zobacz więcej szczegółów

Rejs z Gdyni na przekop Mierzei Wiślanej potrwa około 3 godzin. Na miejscu turyści będą mieli 2 godzin wolnego czasu, który mogą wykorzystać na spacer dookoła kanału żeglugowego. Ci, którzy zdecydują się zabrać ze sobą rowery będą mieli możliwość skorzystania z fragmentów trasy R10. O właśnie nieopodal przekopu, w kierunku Krynicy Morskiej znajduje się najbardziej malowniczy fragment trasy rowerowej, prowadzący po krawędzi nadmorskiego klifu. Powrót do portu w Gdyni potrwa kolejne 3 godziny.

Zobacz też
REKLAMA
Bałtyk Sztutowo

🌞 Polecane oferty

  DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA