NaMierzeje.pl
KOMUNIKACJA

Transport wodny na Mierzei Wiślanej

Transport wodny na Mierzei Wiślanej to nie tylko znany większości turystów prom przez przekop Wisły w Mikoszewie czy wypożyczalnie kajaków albo skuterów wodnych. Z portów na Zalewie Wiślanym albo przystani na Szkarpawie i Wiśle Królewieckiej można wybrać się na rodzinne wycieczki albo rejsy turystyczne.

  • największy port jachtowo-pasażerski znajduje się w Krynicy Morskiej. Odpływają z niego jednostki pasażerskie, a także statki turystyczne
  • z Krynicy można popłynąć do Tolkmicka albo Fromborka
  • z przystani w Kątach Rybackich czy Sztutowie można wybrać się na rejsy turystyczne po Zalewie Wiślanym albo okolicznych rzekach
REKLAMA
TAXI Mierzeja
Tramwaj wodny S3

🔗 zobacz więcej szczegółów

Do Tolkmicka z Krynicy Morskiej w sezonie urlopowym pływa tramwaj wodny linii S3. Jednostka jest przeznaczona dla pieszych turystów, ale także jest tu miejsce dla rowerzystów. Tramwajem wodnym S3 może przedostać się na drugą stronę Zalewu Wiślanego do Tolkmicka, albo wykupić wycieczkę połączoną ze zwiedzaniem Fromborka.

Tramwaj wodny S2

🔗 zobacz więcej szczegółów

Rejsy z Piasków do Fromborka to trasa, którą obsługuje dobrze znana jednostka, Generał Kutrzeba. Trasa ma długość około 9 kilometrów i prowadzi z malowniczego portu rybackiego w ostatniej polskiej miejscowości na Mierzei Wiślanej do nabrzeża w przepięknym Fromborku.

➡ Rejsy Elbląg – Krynica Morska

Rejsy Krynica Morska – Elbląg wróciły na słynną przed laty trasę. W Krynicy Morskiej statek stanie przy nabrzeżu pasażerskim w centrum miasta, natomiast w Elblągu na pokład „Anity” będzie można wejść przy Bulwarze Zygmunta Augusta w pobliżu ulicy Wodnej. Dawniej mieściła się tu znana Tawerna Tortuga.

🔗 zobacz więcej szczegółów

Rejsy do Gdańska i Fromborka

🔗 zobacz więcej szczegółów

Elwinga to stylowy oltimer zbudowany w 1926 roku w jednej z najlepszych holenderskich stoczni,  pierwotnie jako barka motorowa. Kadłub jednostki wykonany został niestosowaną od lat techniką łączenia poszycia za pomocą nitowania. Przed sprowadzeniem do Polski pod nazwą Riepel pływała pomiędzy Wyspami Fryzyjskimi, służąc turystom do obserwacji fok, a także spacerów po piaszczystych łachach Morza Wattowego.

REKLAMA
Nadzalewowa Kolej Drezynowa | NaMierzeje.pl
Prom Mikoszewo – Świbno

🔗 zobacz więcej szczegółów

Przeprawa promowa jest nie tylko środkiem transportu, ale także atrakcją turystyczną. Z promu można obserwować drogę ujścia Wisły do Morza Bałtyckiego. Prom jest także najszybszym sposobem na przetransportowanie rowerów i eksplorację atrakcji Wyspy Sobieszewskiej. Przeprawa promowa skraca drogę z Mikoszewa do Gdańska o ponad 20 kilometrów.

REKLAMA
Przekop Mierzei Wiślanej

🔗 zobacz więcej szczegółów

Rejs z Gdyni na przekop Mierzei Wiślanej potrwa około 3 godzin. Na miejscu turyści będą mieli 2 godzin wolnego czasu, który mogą wykorzystać na spacer dookoła kanału żeglugowego. Ci, którzy zdecydują się zabrać ze sobą rowery będą mieli także możliwość skorzystania z fragmentów trasy R10. Właśnie nieopodal przekopu, w kierunku Krynicy Morskiej znajduje się najbardziej malowniczy fragment trasy rowerowej, który prowadzi po krawędzi nadmorskiego klifu. Powrót do portu w Gdyni potrwa kolejne 3 godziny.

Zobacz też

🌞 Polecane oferty

REKLAMA
Labirynt Stegna Park

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA
Stajnia u Bohuna