NaMierzeje.pl

NaMierzeje.pl

Aktywne wakacje nad morzem

ATRAKCJEMIKOSZEWONA ROWERZE

Wiata rowerowa w Mikoszewie na trasie R9. Ale widoki!

Wiata rowerowa w Mikoszewie powstała na początku odcinka trasy R9 wiodącego na południe, w kierunku Rybiny. Można tu odpocząć przed dalszą jazdą, dokonać drobnych napraw, albo… napawać się widokiem ostatnich metrów Wisły.

to miejsce możesz ocenić na dole artykułu

5/5 (3)
  • wiata rowerowa znajduje się nieopodal skrzyżowania z główną trasą 501, przed wjazdem do przystani promu Świbno – Mikoszewo
  • obok standardowych elementów wyposażenia, znalazły się tu także leżaki
  • z wiaty rozciąga się piękny widok na Wisłę i przystań promową
REKLAMA

📌 Wiata i punkt widokowy R9. Lokalizacja

Wiata rowerowa przy przystani promowej w Mikoszewie to nie tylko miejsce, gdzie można przez chwilę odpocząć lub skorzystać z podstawowych narzędzi do naprawy roweru. Tym razem inwestycja poszła znacznie dalej, bo obok klasycznej wiaty znalazły się także eleganckie leżaki. Rozciąga się z nich widok na Wisłę, przystań promową, restauracje i port w Mikoszewie.

Wiata i leżaki idealne miejsca na obserwację cudownych zachodów. Polecamy e szczególnie wiosną i jesienią, kiedy słońce znika za horyzontem nad zmierzającą w kierunku Bałtyku rzeką.

▶️ Jak dojechać z Jantaru do promu w Mikoszewie? [WIDEO]

Asfaltowy odcinek R9 łączy główną drogę ciągnącą się przez całą Mierzeję Wiślaną z Rybiną i Śluzą Gdańska Głowa. Stąd można włączyć się też w dalsze fragmenty tras rowerowych prowadzących na południe. Jest nie tylko uzupełnieniem ciągu komunikacyjnego R9, ale także ciekawą propozycją dla rowerzystów, którzy wybierają się na krótką wycieczkę z Mikoszewa, Jantaru czy Stegny.

W Rybinie można zobaczyć między innymi nieczynny już wiatrak Koźlak, zbudowany w całości z drewna, a niewiele dalej na południe znajduje się śluza Gdańska Głowa, która łączy wody przekopu Wisły ze Szkarpawą. Mierzeję Wiślaną na rowerach możecie przemierzać także z zachodu na wschód, trasą rowerową R10.

Oceń to miejsce

▶️ Wiata i punkt widokowy R9 [GALERIA]
Zobacz też

🌞 Polecane oferty

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA