NaMierzeje.pl

NaMierzeje.pl

Aktywne wakacje nad morzem

MIKOSZEWOWIDEO

Tu, gdzie Wisła wpada do morza

Mikoszewo nie jest tętniącym życiem wakacyjnym kurortem, ale ma swoich fanów i stałych bywalców. To miejsce, gdzie Wisła wpada do morza, foki wygrzewają się na swojej wyspie, a plaża należy do najszerszych w Polsce.

POCZTÓWKA Z MIKOSZEWA NA KANALE YOUTUBE

Do Mikoszewa traficie najprawdopodobniej, jeśli na Mierzeję Wiślaną kierujecie się z północy lub zachodu. Można tu dojechać od trasy S7 lub przepłynąć promem Świbno – Mikoszewo, który skraca trasę z Trójmiasta o ponad 20 kilometrów. Dodatkowo prom jest także atrakcją turystyczną. Z jego pokładu można w oddali zobaczyć miejsce, w którym Wisła łączy się z Bałtykiem.

W Mikoszewie zaczyna się – lub kończy, to zależy od punktu widzenia – trasa rowerowa. Prowadzi ona wzdłuż wybrzeża do Piasków, czyli do granicy z Federacją Rosyjską. To ponad 50 kilometrów trasy o utwardzonej nawierzchni, która wije się przez lasy, nabrzeże i ulice miejscowości na Mierzei Wiślanej.

REKLAMA

Z Mikoszewa na rowerze można skierować się także na południe, wzdłuż wałów wiślanych. Tamtędy można dostać się do Drewnicy ze słynnym wiatrakiem Koźlak i jeszcze dalej, do Szkarpawy, która płynie prosto do Zalewu Wiślanego, po drodze rozdzielając się i tworząc Wisłę Królewiecką.

Mikoszewo może być więc doskonałą bazą wypadową dla tych, którzy wakacje na Mierzei Wiślanej zamierzają spędzić aktywnie. Główne atuty to  bliskość tras rowerowych, przeprawy promowej na Wyspę Sobieszewską i do Trójmiasta oraz dystans zaledwie kilkunastu kilometrów dzielący Mikoszewo od trasy ekspresowej S7. Tu znajduje się także rezerwat Mewia Łacha i ujście Wisły, do którego można dojść od przeprawy promowej albo ostatniej stacji Żuławskiej Kolei Dojazdowej, łączącej Mikoszewo ze Sztutowem.

ZOBACZ TEŻ

🌞 Chcesz być na bieżąco? Dołącz do naszych mediów społecznościowych

➡ Zobacz też:

⦿ Mikoszewo: ATRAKCJE | INFO | PLAŻA | NOCLEGI | JEDZENIE | WIDEO

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ DODAJ STRONĘ WWW

REKLAMA

🌞 Atrakcje na Mierzei Wiślanej

🌞 Noclegi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE NOCLEGI

REKLAMA

🌞 Aktualności z Mierzei Wiślanej

🌞 Gdzie zjeść na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE RESTAURACJE

REKLAMA

🌞 Warto wiedzieć

🌞 Usługi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE USŁUGI

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA
Tworzenie stron obiektów