NaMierzeje.pl
KOMUNIKACJAMIKOSZEWOSOBIESZEWOWIDEO

Prom Świbno i przystań w Mikoszewie

Prom Świbno to nie tylko środek transportu, ale także atrakcja turystyczna. Nie dość, że skraca drogę do Gdańska z Mierzei Wiślanej o ponad 20 kilometrów, to jest super frajdą zarówno dla młodszych jak i trochę starszych turystów.

Prom Świbno jest idealną opcją dla tych, którzy Mierzeję Wiślaną przemierzają na rowerach. Jeśli już sprawdziliście, jak wygląda część trasy R10 położona na wschodnim brzegu Wisły, może warto rozpocząć eksplorację Wyspy Sobieszewskiej? Przeprawa zajmie zaledwie kilka minut, a poi drugiej stronie znajdziecie doskonale przygotowane trasy rowerowe i kolejne atrakcje.

PROM ŚWIBNO I PRZYSTAŃ MIKOSZEWO – PEACEFUL ADRENALINE

W sezonie wakacyjnym prom każdego dnia zabiera setki samochodów, rowerzystów i pieszych. Szczególnie w weekendy, albo kiedy pogoda nie sprzyja plażowaniu, należy przygotować się na chwilę oczekiwania, zanim nadejdzie Wasza kolej.

Do przystani promowej w Mikoszewie dostaniecie się albo na rowerze (do końca trasą R10, później kilkaset metrów asfaltem w kierunku przystani), samochodem (bezpłatny parking znajduje się przy samej przeprawie), lub Żuławską Koleją Dojazdową. Kolejka to opcja dla pieszych – z ostatniej stacji trzeba przejść przez wał wzdłuż Wisły, zajmie to nie więcej, niż kilka minut.

REKLAMA

W okresie 1 maja – 30 września prom kursuje w godzinach 5:15 – 22:00. W pozostałym czasie od 5:15 do 20:00. Jednostka przeprawowa to nowoczesny, zbudowany w 2006 roku, największy w Polsce w swojej klasie prom, który pomieści na pokładzie 21 samochodów i około 100 pasażerów. Przeprawa na drugą stronę Wisły zajmuje około 5 minut.

ZOBACZ: Prom Świbno – Mikoszewo. Rozkład kursów


ZOBACZ TEŻ

🌞 Chcesz być na bieżąco? Dołącz do naszych mediów społecznościowych

➡ Zobacz też:

⦿ Mikoszewo: ATRAKCJE | INFO | PLAŻA | NOCLEGI | JEDZENIE | WIDEO

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ DODAJ STRONĘ WWW

REKLAMA

🌞 Atrakcje na Mierzei Wiślanej

🌞 Noclegi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE NOCLEGI

REKLAMA

🌞 Aktualności z Mierzei Wiślanej

🌞 Gdzie zjeść na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE RESTAURACJE

REKLAMA
TAXI Mierzeja

🌞 Warto wiedzieć

🌞 Usługi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE USŁUGI

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA