NaMierzeje.pl
MIKOSZEWOPLAŻE

Plaża w Mikoszewie. Tuż przy rezerwacie

Plaża w Mikoszewie jest jedną z najspokojniejszych i najszerszych na całej Mierzei Wiślanej. Cisza i spokój to przede wszystkim efekt bliskiego sąsiedztwa ujścia Wisły, a więc rejonu, który jest rezerwatem przyrody i ostoją dla wielu gatunków wodnych i leśnych stworzeń. Także tu znajduje się rezerwat Mewia Łacha.

Strzeżony fragment plaży w Mikoszewie znajduje się przy zejściu numer 88. Także tam skupione są nieliczne usługi gastronomiczne, to także wejście, do którego jest najbliżej z leśnego, płatnego parkingu samochodowego.

REKLAMA

Plaża w Mikoszewie to sezonowa Infrastruktura. Kilka stoisk z pamiątkami, przenośne toalety oraz mały bar serwujący przekąski znajdziecie jeszcze przed głównym wejściem. Ze względu na wspomnianą bliskość rezerwatu na samej plaży nie znajdziecie przebieralni, toalet oraz stoisk gastronomicznych.

Na plażę w Mikoszewie prowadzi także bardzo łagodna ścieżka idealna dla rowerzystów. Na dwóch kołach można tu dojechać praktycznie do samej wody, ale wtedy wylądujecie na skrajnym zachodnim zejściu, numer 90.

Stąd piechotą do głównego wejścia w Mikoszewie można dotrzeć w kilka minut. Po drodze do zejścia 90 (około 200 metrów od plaży) znajduje się niewielka polanka z przenośną toaletą.

REKLAMA
fotografnieruchomosci.eu

Od wejścia 90 jest także najbliżej do ujścia Wisły. Aby zobaczyć, jak królowa polskich rzek łączy się z Morzem Bałtyckim wystarczy przespacerować się plażą w kierunku zachodnim. Spacer zajmie 10 minut. Do Ujścia Wisły można dotrzeć także od strony przystani i przeprawy promowej na Wiśle. Stamtąd do rezerwatu „Mewia Łacha” prowadzi trasa przez leśny dukt, zamieniający się miejscami w kamienistą ścieżkę.

Mapa i galeria
Zobacz też

🌞 Chcesz być na bieżąco? Dołącz do naszych mediów społecznościowych

➡ Zobacz też:

⦿ Mikoszewo: ATRAKCJE | INFO | PLAŻA | NOCLEGI | JEDZENIE | WIDEO

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ DODAJ STRONĘ WWW

REKLAMA

🌞 Atrakcje na Mierzei Wiślanej

🌞 Noclegi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE NOCLEGI

REKLAMA

🌞 Aktualności z Mierzei Wiślanej

🌞 Gdzie zjeść na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE RESTAURACJE

REKLAMA

🌞 Warto wiedzieć

🌞 Usługi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE USŁUGI

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA

Jeden komentarz do “Plaża w Mikoszewie. Tuż przy rezerwacie

Możliwość komentowania została wyłączona.