NaMierzeje.pl

NaMierzeje.pl

Aktywne wakacje nad morzem

JANTARPLAŻE

Plaża w Jantarze

Plaża w Jantarze to jedna z najbardziej obleganych plaż na Mierzei Wiślanej. Nic dziwnego – przecież oferuje pełną infrastrukturę gastronomiczną, parkingi położone bezpośrednio przy zejściach oraz asfaltowy, szeroki dojazd.

  • na plażę w Jantarze można dojechać asfaltową drogą, wzdłuż której znajdują się parkingi płatne w sezonie turystycznym (parkometry)
  • bezpośrednio przy plaży dostępna jest bogata baza gastronomiczna – kawiarnie, bary, smażalnie
  • w sezonie wakacyjnym plaża w Jantarze jest pełna turystów. Jeśli szukacie ciszy i spokoju, będziecie musieli odejść kilkaset metrów w kierunku Mikoszewa lub Junoszyna

Plaża w Jantarze w okresie wakacyjnym zawsze jest pełna turystów. Nie oznacza to wcale, że nie zajdziecie tu spokojnego miejsca – wystarczy odejść kilkaset metrów w prawo lub lewo od głównego zejścia. Będziecie musieli przespacerować się kawałek po gofra albo rybę, ale w zamian unikniecie morza parawanów. Na zachód (kierunek Mikoszewo) należy przejść plażą, natomiast w przeciwnym kierunku (Junoszyno / Stegna) prowadzi nadmorska promenada, z której na plażę można dostać się kilkoma kolejnymi zejściami w Jantarze.

Przy głównym zejściu na plażę w Jantarze znajdziecie mnóstwo sklepów, barów, restauracji oraz stoisk ze słodyczami. Ci którzy szukają ciszy i spokoju nie będą się tu czuć swobodnie. Ale inni – gotowi na wakacyjny tłum, poczują się jak ryba w wodzie. Jak zwykle, wszystko zależy od oczekiwań.

REKLAMA

Do plaży w Jantarze prowadzi ulica Morska – to główna, asfaltowa aleja, która rozpoczyna się od skrzyżowania z drogą 501 (skręt przy kościele). Aby dotrzeć do plaży, najpierw trzeba pokonać turystyczne centrum wypełnione barami i restauracjami. Na ostatnim odcinku, wzdłuż drogi, znajdują się miejskie parkingi, z których do plaży trzeba podejść jeszcze kilkadziesiąt lub kilkaset kilkaset metrów. W sezonie turystycznym parkingi miejskie są płatne – wzdłuż drogi znajdują się parkometry. Przy samej plaży zorganizowano większe, prywatne, płatne parkingi. Są one jednak znacznie droższe od tych miejskich.

dalszy ciąg informacji pod materiałem wideo

▶️ Jak dojechać na plażę w Jantarze? Wideo

Dojazd rowerem możliwy jest tą samą drogą, lub ścieżką rowerową prowadzącą wzdłuż Mierzei Wiślanej.  

Zjazd ze ścieżki rowerowej R10 w Jantarze jest łatwy do rozpoznania, to jedyne miejsce, w którym rowerowa trasa przecina się z szeroką, asfaltową ulicą. Sam podjazd pod plażę wymaga nieco wysiłku, ponieważ ostatni asfaltowy fragment prowadzi dosyć mocno pod górę. Jeśli ze ścieżko rowerowej zjedziecie w przeciwnym kierunku do plaży, po chwili traficie do centrum Jantaru. Znajdują się tu bary, restauracje, kawiarnie, a także sklepy spożywcze z podstawowymi artykułami, w którym można uzupełnić zapasy

dalszy ciąg informacji pod materiałem wideo

▶️ Główna plaża w Jantarze. Wideo
PLAŻA W JANTARZE NA KANALE YOUTUBE
▶️ Plaża w Jantarze. Galeria zdjęć
ZOBACZ TEŻ

🌞 Chcesz być na bieżąco? Dołącz do naszych mediów społecznościowych

➡ Więcej o Jantarze:

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ DODAJ STRONĘ WWW

REKLAMA

🌞 Atrakcje na Mierzei Wiślanej

🌞 Noclegi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE NOCLEGI

REKLAMA

🌞 Aktualności z Mierzei Wiślanej

🌞 Gdzie zjeść na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE RESTAURACJE

REKLAMA

🌞 Warto wiedzieć

🌞 Usługi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE USŁUGI

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA
Tworzenie stron obiektów

Jeden komentarz do “Plaża w Jantarze

Możliwość komentowania została wyłączona.