Plaża w Jantarze

Plaża w Jantarze to jedna z najbardziej obleganych plaż na Mierzei Wiślanej. Nic dziwnego – przecież oferuje pełną infrastrukturę gastronomiczną, parkingi położone bezpośrednio przy zejściach oraz asfaltowy, szeroki dojazd.

Plaża w Jantarze w okresie wakacyjnym zawsze jest pełna turystów. Nie oznacza to wcale, że nie zajdziecie tu spokojnego miejsca – wystarczy odejść kilkaset metrów w prawo lub lewo od głównego zejścia. Będziecie musieli przespacerować się kawałek po gofra albo rybę, ale w zamian unikniecie morza parawanów. Na zachód (kierunek Mikoszewo) należy przejść plażą, natomiast w przeciwnym kierunku (Junoszyno / Stegna) prowadzi nadmorska promenada, z której na plażę można dostać się kilkoma kolejnymi zejściami w Jantarze.

Przy głównym zejściu na plażę w Jantarze znajdziecie mnóstwo sklepów, barów, restauracji oraz stoisk ze słodyczami. Ci którzy szukają ciszy i spokoju nie będą się tu czuć swobodnie. Ale inni – gotowi na wakacyjny tłum, poczują się jak ryba w wodzie. Jak zwykle, wszystko zależy od oczekiwań.

REKLAMA

Do plaży w Jantarze prowadzi ulica Morska – to główna, asfaltowa aleja, która rozpoczyna się od skrzyżowania z drogą 501 (skręt przy kościele). Aby dotrzeć do plaży, najpierw trzeba pokonać turystyczne centrum wypełnione barami i restauracjami. Na ostatnim odcinku, wzdłuż drogi, znajdują się bezpłatne, miejskie parkingi, z których trzeba podejść jeszcze kilkaset metrów. Przy samej plaży zorganizowano większe, płatne parkingi.

Dojazd rowerem możliwy jest tą samą drogą, lub ścieżką rowerową prowadzącą wzdłuż Mierzei Wiślanej.  

Zjazd ze ścieżki w Jantarze jest łatwy do rozpoznania, to jedyne miejsce, w którym rowerowa trasa przecina się z szeroką asfaltową ulicą. Sam podjazd pod plażę wymaga nieco wysiłku, ponieważ ostatni asfaltowy fragment prowadzi dosyć mocno pod górę.

ZOBACZ WIDEO. GŁÓWNA PLAŻA W JANTARZE
PLAŻA W JANTARZE NA KANALE YOUTUBE
PLAŻA W JANTARZE: GALERIA ZDJĘĆ
ZOBACZ TEŻ

🌞 Chcesz być na bieżąco? Dołącz do naszych mediów społecznościowych

➡ Zobacz też:

⦿ Jantar: ATRAKCJE | INFO | PLAŻA | NOCLEGI | JEDZENIE | WIDEO

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ DODAJ STRONĘ WWW

REKLAMA

🌞 Atrakcje na Mierzei Wiślanej

🌞 Noclegi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE NOCLEGI

REKLAMA

🌞 Aktualności z Mierzei Wiślanej

🌞 Gdzie zjeść na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE RESTAURACJE

REKLAMA

🌞 Warto wiedzieć

🌞 Usługi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE USŁUGI

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA

One thought on “Plaża w Jantarze

Możliwość komentowania została wyłączona.