NaMierzeje.pl
AKTUALNOŚCIMIKOSZEWO

Sinice na Mierzei Wiślanej. Znów robi się gorąco

Sinice na Mierzei Wiślanej potrafią pokrzyżować plany wakacyjne. Te bakterie są groźne nie tylko dla tych, którzy wchodzą do wody. Toksyny wydzielane przez sinice roznoszą się także w powietrzu, zalecamy więc zachowanie szczególnej ostrożności także tym, którzy wygrzewają się na słońcu w okolicach zamkniętych kąpielisk.

MAPA WYSTĘPOWANIA SINIC

Wraz z falą upałów wraca temat niebezpiecznych sinic. Na początku tygodnia zamknięto część kąpielisk w Sopocie i Gdańsku. Także po wschodniej stronie ujścia Wisły, w Mikoszewie, odnotowano obecność tych niebezpiecznych organizmów. Sinice rozwijają się błyskawicznie, zalecamy więc regularnie śledzić mapy ich występowania. W poniedziałek, 10 sierpnia zamknięta była strzeżona plaża w Mikoszewie, tuż obok ujścia Wisły do Morza Bałtyckiego. Dalsze kąpieliska – w Jantarze, Stegnie czy Krynicy Morskiej – są w tej chwili bezpieczne, jednak sytuacja może zmieniać się nawet z godziny na godzinę.

Sinice mogą powodować takie objawy, jak nudności, wymioty, bóle głowy, ból brzucha a nawet gorączkę. Zazwyczaj objawy ustępują samoistnie, ale w skrajnych przypadkach może być potrzebna pomoc lekarska. Dlatego nie należy lekceważyć złego samopoczucia, jeśli przebywaliście przy tymczasowo zamkniętych kąpieliskach.

KĄPIELISKA ZAMKNIĘTE 10 SIERPNIA 2020
  • Gdańsk Jelitkowo
  • Gdańsk Klipper Jelitkowo
  • Mikoszewo
REKLAMA
ZOBACZ TEŻ
Zobacz też

🌞 Polecane oferty

REKLAMA
BIKEowa Mierzeja | NaMierzeje.pl

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA
Marina Village | NaMierzeje.pl