Bulwar na Wyspie Sobieszewskiej

Bulwar na Wyspie Sobieszewskiej będzie gotowy w trakcie nadchodzących wakacji. Kolejne miejsce, które przyciągnie amatorów nadwodnych spacerów powstaje w okolicach nabrzeża Martwej Wisły. Nowy bulwar, a także teren rekreacyjny będą cieszyć oko już w lipcu.

Projekt „Vistula II” realizowany jest dzięki inicjatywie i głosowaniu mieszkańców, powstaje w ramach budżetu obywatelskiego. Co prawda został wybrany już przed dwoma laty, ale sprawy sądowe i gromadzenie dokumentacji opóźniły rozpoczęcie prac.

REKLAMA
Pensjonat Wielorybek | NaMierzeje.pl

Teren rekreacyjny rozpocznie się przy nabrzeżu Martwej Wisły w okolicach mostu w Sobieszewie. Następnie poprowadzi przez tereny dawnego Parku Zdrojowego do działek zlokalizowanych przy ulicy Radosnej. W ramach projektu, obok samego nadwodnego bulwaru pojawią się też nowe rośliny, latarnie, ławeczki oraz kosze na śmieci.

Łączny koszt inwestycji wyniesie nieco ponad sto tysięcy złotych. Prace projektowe zakończą się w maju a zakończenie realizacji całości projektu zaplanowano już na lipiec 2021 roku. Z bulwaru na Wyspie Sobieszewskiej będzie można łatwo dostać się do przystani tramwaju wodnego, kursującego w sezonie na gdańskie Stare Miasto.

„Przygotowany ciąg pieszy wraz z parkiem poprawią estetykę, bezpieczeństwo i wizerunek wyspy oraz staną się naturalnym przedłużeniem rewitalizowanego nabrzeża usytuowanego po lewej stronie mostu” – mówi Aneta Niezgoda, Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska.

Równocześnie wzdłuż wału przekopu Wisły trwa budowa ścieżki rowerowej. Z przystani promu Świbno – Mikoszewo będzie można nią dojechać między innymi do śluzy Przegalina. Stamtąd od nowopowstającego bulwaru rowerzystów dzieli zaledwie kilka minut jazdy wzdłuż koryta Martwej Wisły.

📌 BULWAR. LOKALIZACJA NA MAPIE

fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

REKLAMA
ZOBACZ TEŻ

🌞 Chcesz być na bieżąco? Dołącz do naszych mediów społecznościowych

Zobacz też

⦿ Wyspa Sobieszewska: ATRAKCJE | INFO | PLAŻA | NOCLEGI | JEDZENIE | WIDEO

REKLAMA

🌞 Oferty premium

➕ DODAJ PROMOWANĄ OFERTĘ

🌞 Atrakcje na Mierzei Wiślanej

🌞 Noclegi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE NOCLEGI

REKLAMA

🌞 Aktualności z Mierzei Wiślanej

🌞 Gdzie zjeść na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE RESTAURACJE

REKLAMA

🌞 Warto wiedzieć

🌞 Usługi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE USŁUGI

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA