Przystań żeglarska w Sobieszewie

przystan zeglarska sobieszewo

Przystań żeglarska w Sobieszewie ma być gotowa jeszcze przed tegorocznym latem. To doskonała informacja dla wszystkich fanów żagli, dla których szlaki na Mierzei Wiślanej stają się coraz bardziej atrakcyjne.

Przystań żeglarska w Sobieszewie powstaje przy nabrzeżu Martwej Wisły na Wyspie Sobieszewskiej, w okolicach ulicy Nadwiślańskiej. To lokalizacja położona tuż obok przystanku tramwaju wodnego F6, który w sezonie kursuje na Stare Miasto w Gdańsku. Na wodach Martwej Wisły staną trzy pomosty pływające w kształcie litery „C”, wyposażone w trapy zejściowe. Na nabrzeżu pojawią się drabinki wyłazowe, odbojnice i stojaki na koła ratunkowe. Znajdą się tam także oświetleniowe postumenty wyposażone w gniazda elektryczne i zawory wodne.

REKLAMA
Pensjonat Wielorybek | NaMierzeje.pl

Dla wygody i komfortu żeglarzy na terenie przystani do dyspozycji będzie budynek mieszczący bosmanat a także zaplecze socjalne, w tym toalety i prysznice. Na otwartym terenie będzie można skorzystać z wiaty wyposażonej w zabudowane palenisko i grill. W sali szkoleniowej, mieszczącej około dwudziestu osób planowane jest organizowanie spotkań, szkoleń żeglarskich a także zamkniętych imprez.

Przy nowych pomostach o łącznej długości około 300 metrów będą mogły zacumować 73 jednostki. Zaledwie kilka kroków dalej będzie można przesiąść się do kursującego w sezonie publicznego tramwaju i udać się na zwiedzanie gdańskiej starówki.

📌 LOKALIZACJA NA MAPIE

fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

🌞 Chcesz być na bieżąco? Dołącz do naszych mediów społecznościowych

Zobacz też

⦿ Wyspa Sobieszewska: ATRAKCJE | INFO | PLAŻA | NOCLEGI | JEDZENIE | WIDEO

REKLAMA

🌞 Oferty premium

➕ DODAJ PROMOWANĄ OFERTĘ

🌞 Atrakcje na Mierzei Wiślanej

🌞 Noclegi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE NOCLEGI

REKLAMA

🌞 Aktualności z Mierzei Wiślanej

🌞 Gdzie zjeść na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE RESTAURACJE

REKLAMA
Czarna Perła Krynica Morska | NaMierzeje.pl

🌞 Warto wiedzieć

🌞 Usługi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE USŁUGI

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA