NaMierzeje.pl

NaMierzeje.pl

Aktywne wakacje nad morzem

AKTUALNOŚCIKRYNICA MORSKANA ROWERZE

Krynica Morska na rowerze. Krajowa czołówka

Krynica Morska na rowerze? Okazuje się, że to jedno z najbardziej popularnych miejsc w całym województwie pomorskim. Według danych przedstawionych przez serwis pomorskie.eu fragment trasy rowerowej R10 w okolicach Krynicy Morskiej jest drugim najbardziej uczęszczanym odcinkiem w całym województwie.

Dane za 2020 rok pokazują, że trasa rowerowa R10, która ciągnie się przez całą Mierzeję Wiślaną przypadła do gustu miłośnikom dwóch kółek. W całym województwie pomorskim zainstalowano kilkanaście liczników, które regularnie dostarczają danych o natężeniu ruchu. Aktualne informacje można śledzić na stronie internetowej.

REKLAMA

Liczby zarejestrowane przez urządzenie w Krynicy Morskiej są imponujące. W 2020 roku odnotowano tu blisko 125 tysięcy przejazdów. Krynica przegrała co prawda z Władysławowem, ale do pierwszego miejsca zabrakło zaledwie kilkuset rowerzystów.

Trasa R10 jest w pełni funkcjonalna od sezonu 2019. Odcinek, który mierzy ponad 50 kilometrów na Mierzei Wiślanej prowadzi z Mikoszewa aż do samej granicy państwa w Piaskach. Jego znaczna część przebiega przez nadmorskie lasy, ale właśnie fragment w okolicach Krynicy Morskiej jest zdecydowanie najbardziej atrakcyjny. Tu, na wysokości Przebrna rowerzyści zjeżdżają nad same wydmy, z których rozciąga się przepiękny widok na plażę i Morze Bałtyckie.

REKLAMA
Tworzenie stron obiektów

Odcinek w samej Krynicy prowadzi natomiast wzdłuż nadmorskiej promenady. Został pokryty bitumiczną nawierzchnią zapewniającą najwyższy komfort jazdy. Większość trasy R10 na Mierzei Wiślanej charakteryzuje się utwardzoną, szutrową nawierzchnią, miejscami prowadzi także asfaltowymi łącznikami.

Najbardziej wymagający fragment znajduje się pomiędzy Sztutowem a Kątami Rybackimi. Tam na długości około 3 kilometrów rowerzyści kilkakrotnie muszą zmagać się z mniejszymi lub większymi wzniesieniami.

Krynica Morska na rowerze? To na pewno doskonały pomysł na aktywne wakacje. Nie tylko w Krynicy, ale także na całej Mierzei Wiślanej.

ROZMIESZCZENIE LICZNIKÓW I DANE ZA 2020 ROK
grafika pomorskie.eu

Zobacz też
REKLAMA

🌞 Polecane oferty

  DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA