Dojazd na Mierzeję Wiślaną będzie łatwiejszy

Dojazd na Mierzeję Wiślaną od strony Gdańska i autostrady A1 zostanie zmodernizowany. Starosta Nowodworski podpisał umowę z Ministerstwem Infrastruktury, która pozwoli na sfinansowanie przebudowy drogi na odcinku Mikoszewo – Drewnica – Dworek.

Droga nr 2328G łączy węzeł znajdujący się na trasie ekspresowej S7, nieopodal mostu przez Wisłę od strony Gdańska. To trasa, którą wybierają turyści kierujący się na Mierzeję Wiślaną od strony Trójmiasta. Odcinek o długości kilkunastu kilometrów prowadzi przez Żuławki, Drewnicę i Przemysław a w Mikoszewie łączy się z drogą krajową 501, która ciągnie się przez całą Mierzeję Wiślaną.

REKLAMA

Koszt inwestycji wyniesie około 45 milionów złotych. Jeszcze w pierwszym kwartale tego roku rozpoczną się prace projektowe. Planowany termin zakończenia największej w historii inwestycji powiatowej to czwarty kwartał 2024 roku. Do tego czasu musimy jednak uzbroić się w cierpliwość – budowa kilkunastu kilometrów drogi na pewno spowoduje spore utrudnienia w ruchu.

Aby dostać się do Gdańska, w trakcie przebudowy drogi można skorzystać z kursującego w okresie wakacyjnym promu Mikoszewo – Świbno, który jest nie tylko środkiem transportu, ale także atrakcją turystyczną.

Dojazd na Mierzeję Wiślaną można połączyć ze zwiedzaniem ciekawych miejsc. Wzdłuż drogi nr 2328G znajduje się wiele atrakcji turystycznych. W Drewnicy można obejrzeć miedzy innymi słynny drewniany wiatrak „Koźlak”, a w Żuławkach podziwiać symbol Żuław – domy podcieniowe.

ZOBACZ TEŻ

🌞 Chcesz być na bieżąco? Dołącz do naszych mediów społecznościowych

➡ Zobacz też:

⦿ Mikoszewo: ATRAKCJE | INFO | PLAŻA | NOCLEGI | JEDZENIE | WIDEO

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ DODAJ STRONĘ WWW

REKLAMA

🌞 Atrakcje na Mierzei Wiślanej

🌞 Noclegi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE NOCLEGI

REKLAMA

🌞 Aktualności z Mierzei Wiślanej

🌞 Gdzie zjeść na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE RESTAURACJE

REKLAMA

🌞 Warto wiedzieć

🌞 Usługi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE USŁUGI

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA
Tworzenie stron obiektów