NaMierzeje.pl
AKTUALNOŚCIKRYNICA MORSKA

Regaty bojerowe w Krynicy Morskiej

Regaty bojerowe w Krynicy Morskiej będą główną atrakcją nadchodzącego weekendu na Mierzei Wiślanej. Na zamarzniętych wodach Zalewu Wiślanego będzie można obserwować rywalizację zawodników biorących udział w Mistrzostwach Polski w klasie DN.

Regaty bojerowe w Krynicy Morskiej
fot. Bojery / Stowarzyszenie Flota Polska DN / Szymon Sikora

Regaty bojerowe przed laty były tradycyjnym punktem kalendarza zimowych wydarzeń na Mierzei Wiślanej. W ostatnich latach warunki pogodowe nie sprzyjały jednak zawodnikom uprawiającym ten widowiskowy sport. W tym roku grubość pokrywy lodowej oraz pogoda na Zalewie Wiślanym wreszcie umożliwią powrót do starej tradycji.

Regaty bojerowe w Krynicy Morskiej odbędą się w weekend, w dniach 20-21 luty 2021. W przypadku problemów z pogodą rezerwowym terminem pozostaje poniedziałek, 22 lutego. Wszystko wskazuje jednak, że zawody uda się rozegrać zgodnie z zaplanowanym harmonogramem. Pokrywa lodowa na Zalewie Wiślanym w okolicach Krynicy Morskiej ma grubość kilkunastu centymetrów i powinna utrzymać się przez nadchodzący weekend.

Bazą zawodów i miejscem, z którego najlepiej obserwować rywalizację bojerowców będzie port w Krynicy Morskiej. Udział w Mistrzostwach Polski w klasie DN zapowiedzieli nie tylko krajowi, ale także zagraniczni zawodnicy.

REKLAMA
Nadzalewowa Kolej Drezynowa | NaMierzeje.pl
WARTO WIEDZIEĆ
  • historia klasy DN rozpoczęła się w 1937 roku, kiedy to gazeta 'Detroit News’ ogłosiła konkurs na stworzenie taniego i przenośnego bojera, który pozwoliłby na szeroką promocję żeglarstwa lodowego.
  • nazwa DN-60 powstała od pierwszych liter tytułu gazety oraz powierzchni żagla. Z czasem skrócono ją do liter DN.
  • w Europie bojery klasy DN pojawiły się we wczesnych latach sześćdziesiątych. Prekursorami byli Holendrzy, ale później klasa DN stała się popularna w całej Europie
  • pierwsze mistrzostwa Polski DN rozegrano na jeziorze Niegocin. W 1974 roku na Zalewie Zegrzyńskim odbyły się pierwsze w Europie mistrzostwa świata w klasie DN.

📌 PORT W KRYNICY MORSKIEJ. LOKALIZACJA

🌞 Chcesz być na bieżąco? Dołącz do naszych mediów społecznościowych

➡ Zobacz też:

⦿ Krynica Morska: ATRAKCJE | INFO | PLAŻA | NOCLEGI | JEDZENIE | WIDEO

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ DODAJ STRONĘ WWW

REKLAMA
TAXI Mierzeja

🌞 Atrakcje na Mierzei Wiślanej

🌞 Noclegi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE NOCLEGI

REKLAMA

🌞 Aktualności z Mierzei Wiślanej

🌞 Gdzie zjeść na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE RESTAURACJE

REKLAMA
Marina Village | NaMierzeje.pl

🌞 Warto wiedzieć

🌞 Usługi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE USŁUGI

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA