NaMierzeje.pl

NaMierzeje.pl

Aktywne wakacje nad morzem

ATRAKCJEJANTAR

Rzeźba rybaka w Jantarze

Rzeźba rybaka w Jantarze stoi przy skrzyżowaniu głównej drogi krajowej 501 z ulicą Morską, prowadzącą do głównego zejścia na jantarową plażę. Drewniana figura to dar od gminy Wieluń. Zdobi teren nieopodal kościoła Najświętszej Maryi Panny Matki od 2013 roku.

To miejsce możesz ocenić na dole artykułu

3.93/5

Drewniana rzeźba rybaka trzymającego sieć to jeden z symboli Jantaru. Nie można jej nie zauważyć podczas spaceru nad morze. Skąd rzeźba z Wielunia wzięła się w nadmorskiej miejscowości? Rok wcześniej, latem 2012 roku na plaży w Jantarze stanął namiot z herbem Wielunia. Gmina, leżąca w trójkącie pomiędzy Wrocławiem, Łodzią i Częstochową promowała w ten sposób swoje atrakcje. Na stoisku wystawiono między innymi zdjęcia najciekawszych zabytków Wielunia i zbroję średniowiecznego wojownika.

REKLAMA

Gmina Wieluń wystawiła także swoich zawodników do rywalizacji w Mistrzostwach Świata w Poławianiu Bursztynu, które są najbardziej rozpoznawalną wizytówką Jantaru. Rzeźba rybaka w Jantarze przed kościołem Najświętszej Maryi Panny Matki pojawiła się rok później. Można więc domyślać się, że ów podarunek był następstwem owocnej współpracy i elementem promocji gminy Wieluń.

Przy głównej trasie 501, kilkadziesiąt metrów na wschód znajduje sie parking, na którym można zostawić samochód przed zwiedzaniem jantarowego kościoła i sesją foto z drewnianym rybakiem. Po drugiej stronie ulicy znajdziecie też publiczny plac zabaw oraz malowniczy staw z drewnianą wiatą i ławeczkami. Staw jest prywatną własnością – tu za dodatkową opłatą można oddać się wędkarskiej pasji.

📌 LOKALIZACJA NA MAPIE

Oceń to miejsce

Rzeźba Rybaka. Galeria

🌞 Chcesz być na bieżąco? Dołącz do naszych mediów społecznościowych

➡ Więcej o Jantarze:

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ DODAJ STRONĘ WWW

REKLAMA

🌞 Atrakcje na Mierzei Wiślanej

🌞 Noclegi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE NOCLEGI

REKLAMA

🌞 Aktualności z Mierzei Wiślanej

🌞 Gdzie zjeść na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE RESTAURACJE

REKLAMA

🌞 Warto wiedzieć

🌞 Usługi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE USŁUGI

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA