NaMierzeje.pl

NaMierzeje.pl

Aktywne wakacje nad morzem

ATRAKCJEKOMUNIKACJAMIKOSZEWO

Stacja Prawy Brzeg Wisły w Mikoszewie

Stacja Prawy Brzeg Wisły to dziś pierwsza stacja kursującej sezonowo Żuławskiej Kolej Dojazdowej. Jednak w błędzie są ci, którzy myślą, że właśnie tu znajduje się kilometr „zero” popularnej nadmorskiej kolejki.

To miejsce możesz ocenić na dole artykułu

4.36/5
  • ze stacji Prawy Brzeg Wisły w ciągu kilku minut można dojść do przeprawy promowej przez przekop Wisły w Mikoszewie
  • kolejka kursuje w przedwakacyjne weekendy oraz w okresie letnim. Przed zaplanowaniem wycieczki warto sprawdzić rozkład jazdy
REKLAMA

Oznaczenia „kilometrażu” trasy Żuławskiej Kolei Dojazdowej to pozostałość z czasów, kiedy pociąg ruszał z Gdańska, a następnie pokonywał przekop Wisły na promie. W ten sposób kursował jeszcze po II wojnie światowej, aż do 1956 roku. Obecny początek trasy ŻKD zlokalizowany jest niedaleko wałów przeciwpowodziowych. Stąd zaledwie kilka minut spacerem dzieli turystów od samochodowego promu, kursującego pomiędzy Mikoszewem a Wyspą Sobieszewską. To także doskonałe miejsce na początek pieszej wycieczki do ujścia Wisły i rezerwatu Mewia Łacha.

Rowerzystom polecamy dojazd do ostatniego wejścia przy plaży w Mikoszewie. Stąd już na piechotę można w ciągu kilkunastu minut dotrzeć do rezerwatu. Trasa prowadząca bezpośrednio wzdłuż Wisły jest miejscami wyboista i wąska, rowerzyści mogą tam napotkać więc spore utrudnienia.

Stacja Prawy Brzeg Wisły to miejsce, z którego można rozpocząć też rowerową lub pieszą wycieczkę wałami przeciwpowodziowymi na południe, w kierunku Drewnicy. Znajduje się tam jedna z największych atrakcji okolic Mierzei Wiślanej – stary, drewniany wiatrak Koźlak.

REKLAMA

Na drodze do stacji Prawy Brzeg Wisły, prowadzącej od głównej trasy 501 znajdziecie też kościół i starą dzwonnicę w Mikoszewie. Sam budynek kościoła jest stosunkowo nową konstrukcją. Jednak na terenie do niego przyległym można zobaczyć stare, kilkusetletnie nagrobki, sprowadzone tu z najbliższych okolic.

Do stacji Prawy Brzeg Wisły można dojechać ze Sztutowa, Stegny, Junoszyna lub Jantaru. Kursuje tu także linia ŻKD z Nowego Dworu Gdańskiego.

📌 LOKALIZACJA NA MAPIE

Oceń to miejsce

GALERIA. PRAWY BRZEG WISŁY

🌞 Chcesz być na bieżąco? Dołącz do naszych mediów społecznościowych

➡ Zobacz też:

⦿ Mikoszewo: ATRAKCJE | INFO | PLAŻA | NOCLEGI | JEDZENIE | WIDEO

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ DODAJ STRONĘ WWW

REKLAMA

🌞 Atrakcje na Mierzei Wiślanej

🌞 Noclegi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE NOCLEGI

REKLAMA

🌞 Aktualności z Mierzei Wiślanej

🌞 Gdzie zjeść na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE RESTAURACJE

REKLAMA

🌞 Warto wiedzieć

🌞 Usługi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE USŁUGI

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA
Tworzenie stron obiektów