NaMierzeje.pl
ATRAKCJEPIASKI

Klif w Piaskach. Instagram go pokocha

Klif w Piaskach znajdziecie na południowej krawędzi Mierzei Wiślanej, około dwóch kilometrów od granicy miejscowości w kierunku Krynicy Morskiej. To bardzo urokliwe miejsce, z którego rozciąga się cudowna panorama na cały Zalew Wiślany. Jeśli planujecie romantyczny, wieczorny spacer, to klif będzie doskonałym wyborem.

To miejsce możesz ocenić na dole artykułu

4.7/5

Z klifu w Piaskach można obserwować bajeczne zachody słońca. Pamiętajcie jednak, że po tej stronie mierzei słońce zachodzi jesienią i zimą. Latem najpiękniejsze zachody spotkacie na nadmorskich plażach. Wzdłuż klifu ciągnie się kilkusetmetrowa ścieżka, a brzeg zalewu w dużej części wyłożono dużymi kamieniami, które mają zapobiec podmywaniu piaszczystego wzniesienia.

REKLAMA

Klif w Piaskach to jedno z najbardziej urokliwych miejsc po południowej stronie Mierzei Wiślanej. Wykonane tu zdjęcia bez wątpienia ozdobią Waszą kolekcję fotografii w mediach społecznościowych. W kierunku klifu prowadzi kilkudziesięciometrowa ścieżka rozpoczynająca się bezpośrednio przy drodze krajowej 501. To główna arteria ciągnąca się wzdłuż Mierzei Wiślanej.  Stąd niedaleko do innych atrakcji, takich jak bezleśna wydma szara, port rybacki w Piaskach, stary cmentarz menonitów czy – dla zainteresowanych – plaży nudystów, do której leśna ścieżka prowadzi po drugiej stronie asfaltowej szosy. Z samego klifu przy dobrej pogodzie widać wyraźnie panoramę Fromborka, malowniczego miasta leżącego po drugiej stronie Zalewu Wiślanego.

Przy głównej ulicy znajdziecie miejsca na poboczu, można tam zostawić samochód. Jeśli wszystkie będą zajęte, polecamy znajdujący się niewiele dalej w kierunku Krynicy Morskiej parking GoLasek (po północnej stronie drogi). Stamtąd do klifu i sąsiadującej z nim małej plaży dojdziecie w kilka minut.

📌 KLIF. LOKALIZACJA NA MAPIE

📌 PARKING GOLASEK. LOKALIZACJA NA MAPIE

Oceń to miejsce

GALERIA: KLIF W PIASKACH

🌞 Chcesz być na bieżąco? Dołącz do naszych mediów społecznościowych

Zobacz też

⦿ Piaski: ATRAKCJE | INFO | PLAŻA | NOCLEGI | JEDZENIE | WIDEO

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ DODAJ STRONĘ WWW

REKLAMA
Stajnia u Bohuna

🌞 Atrakcje na Mierzei Wiślanej

🌞 Noclegi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE NOCLEGI

REKLAMA

🌞 Aktualności z Mierzei Wiślanej

🌞 Gdzie zjeść na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE RESTAURACJE

REKLAMA
Stajnia u Bohuna

🌞 Warto wiedzieć

🌞 Usługi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE USŁUGI

REKLAMA
Stajnia u Bohuna

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA