NaMierzeje.pl

NaMierzeje.pl

Aktywne wakacje nad morzem

JANTARMIEJSCOWOŚCI

Jantar na Mierzei Wiślanej. Plaża i słońce

Jantar na Mierzei Wiślanej to wieś w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie nowodworskim. Leży w gminie Stegna na pograniczu Mierzei Wiślanej i Żuław Wiślanych. Słynie z pięknej plaży i wielu atrakcji dla turystów.

Wieś znajduje się na szlaku Żuławskiej Kolei Dojazdowej. Leży pomiędzy Mikoszewem a Stegną. Przez te obszary przechodził niegdyś szlak bursztynowy. Co roku w okresie wakacji letnich odbywają się tutaj Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu.

REKLAMA

Słowo „Jantar” pochodzi od litewskiego odpowiednika słowa bursztyn. Pierwsze informacje o miejscowości w księdze Komturstwa malborskiego pochodzą z 1400 roku . W osadzie funkcjonowały dwie karczmy. Na początku XIV wieku mieszkańcy uczestniczyli w zakładaniu organizacji przeciwpowodziowej, czyli Związku Wałowego.

W czasie wielkiej wojny 1409–1411 Jantar został ograbiony i zdewastowany przez wojska oblegające zamek w Malborku. Po II Pokoju toruńskim wieś stała się własnością miasta Gdańska. W 1945 roku nadano miejscowości nazwę Paców, ale w 1947 zmieniono ją na Jantar.

Jantar na Mierzei Wiślanej jest miejscowością turystyczną z dobrze rozwiniętą bazą noclegową. Znajdziecie tu strzeżoną plażę a także liczne punkty gastronomiczne. W Jantarze znajduje się kryta pływalnia, szkoła podstawowa, kościół, staw rybny Polskiego Związku Wędkarstwa, pasieka, mini zoo, stadnina koni, szkoła jeździecka.

W sezonie letnim miejscowość tętni życiem, w okresie zimowym miejscowość staję się cicha i spokojna, ale pełna spacerowiczów.

🌞 Chcesz być na bieżąco? Dołącz do naszych mediów społecznościowych

➡ Więcej o Jantarze:

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ DODAJ STRONĘ WWW

REKLAMA

🌞 Atrakcje na Mierzei Wiślanej

🌞 Noclegi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE NOCLEGI

REKLAMA

🌞 Aktualności z Mierzei Wiślanej

🌞 Gdzie zjeść na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE RESTAURACJE

REKLAMA

🌞 Warto wiedzieć

🌞 Usługi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE USŁUGI

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA

Jeden komentarz do “Jantar na Mierzei Wiślanej. Plaża i słońce

Możliwość komentowania została wyłączona.