NaMierzeje.pl
AKTUALNOŚCI

Co robić w długi weekend na Mierzei Wiślanej?

Co robić w długi weekend na Mierzei Wiślanej? Jakie atrakcje wybrać w Stegnie, Mikoszewie, Jantarze, Katach Rybackich czy Krynicy Morskiej? Koniec maja i początek czerwca przyciągnie nad morze tysiące turystów. Część zdecyduje sie na odpoczynek i plażowanie, inni będą chcieli spędzić ten czas aktywnie z całą rodziną. Podpowiadamy, jak zaplanować urlop nad morzem

  • długi weekend na Mierzei Wiślanej to prawdziwy test przed wakacjami. Prawie wszystkie atrakcje , bary i restauracje ruszają pełną parą
  • na tych, którzy kochają aktywność i naturę czekają malownicze trasy rowerowe, konne przejażdżki po plaży albo rejsy morskie z obserwacją fok
  • z portu w Krynicy Morskiej można wyruszyć na całodniową wyprawę na drugą stronę Zalewu Wiślanego. gdzie czekają na Was wagoniki Nadzalewowej Kolej Drezynowej
  • wypełnia się także Kalendarz Wydarzeń organizowanych przez gminy oraz prywatnych przedsiębiorców
REKLAMA

Rejsy morskie na foki

Słyszeliście o bałtyckich fokach? Na pewno, bo w ostatnich tygodniach nasze zdjęcia i wideo z foczych łach pokazały wszystkie największe telewizje i portale w Polsce. Rejsy morskie z obserwacją fok to może być idealny pomysł na rodzinna wycieczkę. Z przystani w Mikoszewie popłyniecie w rejs aż do foczych łach, które tworzą się  w ujściu Wisły do Morza Bałtyckiego i Zatoki Gdańskiej. Supernowoczesne i ultraszybkie łodzie od Rejsy Morskie Mikoszewo w tym roku startują z zupełnie nowych, komfortowych pomostów.

O bezpieczeństwo turystów tradycyjnie zabają doświadczeni morscy przewodnicy, którzy obok dawki emocji zafundują Wam także mnóstwo ciekawych opowieści. A foki? Zobaczycie je w ich naturalnym środowisku, wylegujące się na piasku albo wynurzające się zaledwie kilka metrów od łodzi.

Rejsy Morskie Mikoszewo
Przystań Mikoszewo

✉ rejsymikoszewo@gmail.com
☎ +48 793 113 116
 Facebook | Instagram

Trasy rowerowe

Jesteście fanami rowerowych wycieczek? Mierzeje Wiślana z dziesiątkami kilometrów tras będzie idealnym miejscem na przedłużony weekend. Pas od Mikoszewa do granicy w Piaskach to prawdziwy raj dla rowerzystów. Główną rowerową trasą jest tu R10, która prowadzi w większości utwardzonymi, leśnymi odcinkami, ale przecina też wszystkie główne miejscowości. W Przebrnie oferuje bajeczne widoki z nadmorskich klifów a w Krynicy Morskiej wiedzie malowniczym Bulwarem Słonecznym.

Jeśli nie chcecie albo nie możecie zabrać ze sobą własnych rowerów, z pomocą przyjdzie na pewno BIKEowa Mierzeja. W wypożyczalni dostępne są zarówno tradycyjne rowery, jak i doskonałe elektryki o dużym zasięgu, którymi bez problemu dojedziecie w najdalsze zakątki Mierzei Wiślanej.

BIKEowa Mierzeja
Nowa 4, Stegna

✉ bajkowamierzeja@wp.pl
☎ +48 730 307 907
 Facebook | Strona www

REKLAMA
TAXI Mierzeja

Stajnia u Bohuna, czyli galopem po plaży

Jeśli kochacie dziką naturę i piękne zwierzęta, nie możecie ominąć konnej przejażdżki po plaży. Stajnia u Bohuna oferuje niezapomniane chwile z wiatrem we włosach i szumem fal w tle. Stajnia znajduje się przy głównej drodze, nieopodal wjazdu do Sztutowa od strony Stegny. Konna wycieczka prowadzi przez piękny las prosto na szeroką i dziką plażę. Stajnia u Bohuna proponuje także naukę jazdy konnej, rajdy terenowe dla zaawansowanych czy przejażdżki na kucykach dla najmłodszych.

Stajnia u Bohuna
Gdańska 4d, Sztutowo

✉ iwaniakmartyna87@gmail.com
☎ +48 798 720 886
 Facebook | Instagram

REKLAMA
Nadzalewowa Kolej Drezynowa | NaMierzeje.pl

Rejsy przez Zalew Wiślany

Z portu w Krynicy Morskiej już od 27 kwietnia kursuje tramwaj wodny, którym można dostać się do malowniczego Tolkmicka. Chętni mogą wybrać także łączoną wycieczkę z transferem z Tolkmicka do Fromborka i z powrotem. Na pokład można zabrać także rower i samodzielnie eksplorować południowe wybrzeże Zalewu Wiślanego. Pamiętajcie o wcześniejszych rezerwacjach, bo w długi weekend liczba dostępnych miejsc może błyskawicznie się kurczyć. Ceny biletów rozpoczynają się już od 30 złotych. Sprawdźcie pełne cenniki i harmonogram kursów.

Tramwaj wodny S3
Port pasażerski, Krynica Morska

Rezerwacje on-line
✉ biuro@tramwajwodny.com.pl
☎ +48 510 962 725
 Facebook | Strona www

REKLAMA

Nadzalewowa Kolej Drezynowa

Co robić po drugiej stronie Zalewu Wiślanego? Jeśli już dopłyniecie do Tolkmicka, to ciekawą alternatywą na spędzenie dnia jest przejażdżka Nadzalewową Koleją Drezynową. Napędzane siłą mięśni wagoniki poruszają się po starej, wysłużonej trasie kolejowej numer 254, która powstała w XIX wieku i łączyła Elbląg z Królewcem. . Drezyna rowerowa to specjalnie skonstruowany pojazd kolejowy, który napędzany jest siłą mięśni – dokładnie tak samo jak rower.

Operator oferuje dwie opcje. Pierwsza z nich to odcinek Tolkmicko – Święty Kamień – Tolkmicko o długości 8,6 kilometra. Druga to przejażdżka na trasie Frombork – Święty Kamień – Frombork o długości 14,6 kilometra. Ceny tej atrakcji startują od 120 złotych za całą drezynę (4 osoby dorosłe lub 2 osoby dorosłe i 3 dzieci).

Nadzalewowa Kolej Drezynowa
Morska 4, Tolkmicko

Rezerwacje on-line
✉ biuro@nadzalewowa.pl
☎ +48 608 171 613
 Facebook | Instagram | Strona www

Latarnia morska w Krynicy Morskiej

Latarnia morska w Krynicy Morskiej jest czynna juz od kilku tygodni. Przed wakacjami można ją zwiedzać pomiędzy 10:00 a 18:00, z godzinną przerwą od 14:00. Ceny biletów to 9 złotych dla dziecka i 12 złotych dla dorosłego. Należy pamiętać, że ze względu na bezpieczeństwo latarnie nie jest dostępna dla dzieci poniżej 4 roku życia oraz dla tych o wzroście poniżej 105 centymetrów. Więcej informacji na temat latarni w Krynicy Morskiej znajdziecie na naszej stronie.

Latarnia w Krynicy Morskiej
Żołnierzy 1, Krynica Morska

✉ sekretariat@tpnmm.pl
☎ +48 58 301 86 11
 Facebook | Strona www

REKLAMA

Noclegi z Piamola.pl

PIAMOLA zarządza nieruchomościami Na Mierzei Wiślanej w miejscowościach takich jak Krynica Morska, Kąty Rybackie, Jantar, Stegna, Sztutowo czy Mikoszewo. Łącznie goście maja do dyspozycji ponad 30 prestiżowych lokalizacji. W ofercie znajdują się różnorodne apartamenty wakacyjne, domki, pokoje, które są komfortowe, czyste, zadbane i przytulne. Z PIAMOLA masz pewność, że poczujesz się jak w domu, a urlop będzie wyjątkową przyjemnością.

Piamola. Apartamenty nad morzem
Mierzeja Wiślana

✉ biuro@piamola.pl
☎ +48 517 777 6612
 Facebook | Instagram | Strona www

Żuławska Kolej Dojazdowa

Kolorowe wagoniki ŻKD stały się jednym z symboli Mierzei Wiślanej. Kolejka to nie tylko środek transportu ale także atrakcja, którą upodobali sobie szczególnie najmłodsi. Żuławska Kolej Dojazdowa kursuje od prawego brzegu Wisły ze stacji leżącej nieopodal przeprawy promowej aż do centrum Mikoszewa. Po drodze zatrzymuje się na kilkunastu stacjach, między innymi w Jantarze a także w Stegnie. Sprawdźcie pełen cennik – przewoźnik oferuje bilety jednorazowe, dobowe i weekendowe, które można kupić zarówno on-line i w pociągu. Za dodatkową opłatą na pokład można zabrać rowery i czworonożnych towarzyszy.

Żuławska Kolej Dojazdowa
Mikoszewo – Sztutowo

✉ ptmkz@wp.pl
☎ +48 722 239 569
 Facebook | Strona www

REKLAMA
Stajnia u Bohuna

Prom Świbno – Mikoszewo

Jeśli na Mierzeję Wiślaną przyjeżdżacie z zachodu, warto skorzystać z przeprawy promowej. Prom Świbno – Mikoszewo kursuje od rana do wieczora przez cały wydłużony weekend. Promem można wybrać się również na rodzinną wycieczkę na Wyspę Sobieszewską. Przeprawa jest dostępna nie tylko dla zmotoryzowanych, ale także dla pieszych i rowerzystów. Ceny biletów rozpoczynają się od 5 złotych za osobę. Rowerzysta zapłaci 8 złotych a przejazd samochodem kosztuje 25 złotych. Sprawdźcie pełen cennik biletów oraz harmonogram kursów w sezonie 2024.

Prom Świbno
Żołnierzy 1, Krynica Morska

✉ kontakt@swibnoprom.pl
☎ +48 583 080 582
Strona www

Kalendarz wydarzeń

Majówka to tradycyjnie okazja do organizacji pierwszych imprez plenerowych, koncertów i wydarzeń. Sprawdźcie koniecznie nasz zawsze aktualny kalendarz w którym znajdziecie wszystko, co dzieje się na Mierzei Wiślanej, nie tylko w majowo-czerwcowy weekend, ale również przez cały sezon.

REKLAMA
Zobacz też

🌞 Polecane oferty

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA
TAXI Mierzeja