NaMierzeje.pl
ATRAKCJEPOLECANESTEGNA

Labirynt Stegna Park. Rodzinna przygoda

Labirynt Stegna Park to największy w Polsce i jeden z niewielu w Europie labirynt w polu kukurydzy, w którym otaczająca nas rzeczywistość miesza się z wirtualnym światem. Wszystko dzięki kilometrom ścieżek i… aplikacji z rozszerzoną rzeczywistością AR.

Labirynt Stegna Park
biuro@labiryntstegnapark.pl
📞 731 558 641
🔗 Strona | Facebook

Labirynt Stegna Park. Świetna zabawa dla całej rodziny

Pole kukurydzy, na którym powstała sieć ślepych zaułków, zakamarków i tajemniczych przejść ma powierzchnię ponad 3 hektarów. Na terenie Labiryntu Stegna Park łącznie znajdziecie 6.3 kilometra korytarzy! Ciekawostką jest fakt, że ścieżki oraz kształt finwala – symbolu Stegny – nie są wycinane po wyrośnięciu zboża. Zostały one dokładnie zaprogramowane przez komputer podczas procesu siania. Całość idealnie widać z lotu ptaka, stąd Labirynt Stegna Park stał się jednym z ulubionych miejsc operatorów dronów poszukujących spektakularnych zdjęć.

Na czym polega zabawa? Oczywiście, jak w każdym labiryncie, trzeba znaleźć drogę wyjścia. Ale to nie wszystko! Dzięki aplikacji na smartfona i elementom rozszerzonej rzeczywistości, mamy do wykonania jeszcze jedną, bardzo ważną misję.

Otóż zły los sprawił, że podczas sztormu mały wielorybek  zgubił się i nie może odnaleźć swojej wielorybiej mamy. Pomóż mu to zrobić przy pomocy jego przyjaciół, których musisz uwolnić przemierzając korytarze labiryntu. Aby to zrobić, należy znaleźć i zeskanować 25 kodów QR pod którymi uwięzionych zostało 25 morskich stworzeń. Uwolnienie wszystkich zwierząt i znalezienie wyjścia pozwoli każdemu wziąć udział w wyścigu po cenne nagrody, które przyznawane są na zakończenie każdego sezonu.

Zabawa i edukacja

Wizyta w Labiryncie Stegna Park jest nie tylko doskonałą zabawą dla całej rodziny, ale także czasem, dzięki któremu poznajemy morskie stworzenia i dowiadujemy się ciekawostek związanych z naturą i ekologią. Niezwykle istotne elementy edukacyjne wplecione są w ciekawą i wciągającą rozrywkę.

Skąd pomysł na zabawę z zagubionym finwalem? Otóż młody płetwal zwyczajny został odnaleziony nieopodal plaży w Stegnie w 2015 roku i stał się symbolem miejscowości. Mierzył ponad 17 metrów i ważył 23 tony, czyli był wielorybim oseskiem, bo dorośli przedstawiciele gatunku dorastają do blisko 30 metrów i ważą nawet 90 ton. Wtedy młodego finwala nie udało się uratować, ale w Labiryncie Stegna Park możecie tę historię napisać od nowa!

W skrócie:
  • bilety dostępne w kasie Labirynt Stegna Park
  • płatności kartą / gotówką
  • otwarte sezonowo
  • lipiec – sierpień: 9:00 – 21:00
  • wrzesień: 10:00 – 20:00
  • dostępne bilety ulgowe, rodzinne i grupowe
  • dzieci do ukończenia 3 roku życia gratis
REKLAMA
Zobacz też

🌞 Polecane oferty

REKLAMA
Labirynt Stegna Park

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA