Port w Kątach Rybackich

Port w Kątach Rybackich znajduje się zaledwie kilkadziesiąt metrów za budynkami Muzeum Zalewu Wiślanego. Podobnie, jak większość portów na Mierzei, powstał na południowym wybrzeżu tego pasa ziemi. Dziś to nie tylko port, ale także miejsce wypoczynku i rekreacji.

Port w Kątach Rybackich jest użytkowany przede wszystkim przez kutry rybackie, ale wpływają do niego także niewielkie jachty. Tor wodny o szerokości 40 metrów prowadzący do nabrzeży ma głębokość półtora metra i długość ponad kilometra.

Wzdłuż nabrzeży portu w Kątach Rybackich zbudowano alejki i ustawiono ławki. To miejsce cieszy się sporym zainteresowaniem turystów, którzy trafiają tu w poszukiwaniu miejsc mniej zatłoczonych od plaży. Port w Kątach jest też miejscem, gdzie na odpoczynek zatrzymują się rowerzyści, przemierzający trasy wzdłuż Mierzei Wiślanej.

Port w Kątach Rybackich. Na spacer i… po książkę!

Mierzeja, to nie tylko plaża! Z drugiej strony znajdziecie Zalew WIślany z licznymi portami. Jeden z nich znajduje się w Kątach Rybackich, tuż obok Muzeum Zalewu. Po pierwsze – to fajne miejsce na spacer. Po drugie, jest tu ładnie i kolorowo. A po trzecie – można tu wypożyczyć rowery i… książki!Gmina Sztutowo Kąty Rybackie

Opublikowany przez Na Mierzeję Sobota, 16 maja 2020

Tuż obok portu znajduje się charakterystyczny, biały budynek Muzeum Zalewu Wiślanego. To także jedna z atrakcji dla tych, którzy spędzają wakacje nie tylko w Kątach Rybackich. Budynek znajduje się po prawej stronie głównej trasy nr 501, przecinającą Mierzeję Wiślaną.

Na tyłach Muzeum, przy parkingu dla użytkowników portu znajduje się wypożyczalnia rowerów. Zresztą można tu dostać nie tylko rowery. Ci, którzy zamiast kręcić kółkami wolą spędzić czas na pełnej słońca ławce, mogą tu wypożyczyć książkę.

NAWIGUJ DO MIEJSCA


ZOBACZ TEŻ:

NOCLEGI W KĄTACH RYBACKICH:

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ 
ZOBACZ WSZYSTKIE NOCLEGI