Top 8 jesiennych inspiracji. Co robić w gminie Sztutowo?

Top 8 jesiennych inspiracji w gminie Sztutowo. Co robić jesienią nad morzem? Kiedy pogoda nie nastraja do plażowania, Mierzeja Wiślana wciąż ma wiele do zaoferowania. Jesienne spacery, las mieniący się złotymi kolorami i ukryte perełki, o których latem nie zawsze pamiętamy, to tylko niektóre z atrakcji, dla których warto przyjechać tu poza sezonem. Dziś odkrywamy dla Was jesienne inspiracje w gminie Sztutowo.

  • jesień to doskonały czas na odkrywanie nowych atrakcji Mierzei Wiślanej, które o tej porze roku nabierają barw i kolorów
  • w gminie Sztutowo znajdziecie wiele szlaków pieszych i rowerowych, które sprzyjają aktywnemu spędzaniu wolnego czasu
  • ciekawe miejsca znajdują się zarówno w okolicach plaży i brzegu morza, jak i po drugiej stronie, wokół Zalewu Wiślanego
REKLAMA
1. Spacer po plaży i przystań w Kątach Rybackich

Jesienna pogoda nie sprzyja rozkładaniu parawanów, ale morze o tej porze roku ma wciąż wiele do zaoferowania. Plaże są prawie puste, więc można po nich wędrować całymi kilometrami. Kiedy wieje wiatr, wystarczy uzbroić się w ciepłą czapkę i szalik. O tej porze roku zwiększa się zawartość jodu w powietrzu. Jod wspomaga działanie naszego organizmu – hormony wytwarzane przez tarczycę wspierają metabolizm oraz termogenezę, czyli produkcję ciepła.

Jeśli jodu macie już pod dostatkiem, nadmorski spacer możecie potraktować jako okazję do zrobienia kilku fotek z niebieską modelką z przystani w Kątach Rybackich. Latem łódź jest oblegana przez plażowiczów, ale za to jesienią będziecie mieli ją wyłącznie do własnej dyspozycji.

📌 Przystań nadmorska w Kątach Rybackich. Lokalizacja

Przystań rybacka nad brzegiem Morza Bałtyckiego znajduje się przy głównym zejściu na plażę. Można do niej dojechać z centrum miejscowości i zaparkować w okolicach barów i restauracji. Stąd od plaży dzieli Was tylko kilkadziesiąt metrów.

Zobacz też:

REKLAMA

Kolejne jesienne inspiracje