Port w Kątach Rybackich 5/5 (1)

Port w Kątach Rybackich znajduje się zaledwie kilkadziesiąt metrów za budynkami Muzeum Zalewu Wiślanego. Podobnie, jak większość portów na Mierzei, powstał na południowym wybrzeżu tego pasa ziemi. Dziś to nie tylko port, ale także miejsce wypoczynku i rekreacji.

PORT W KĄTACH RYBACKICH NA KANALE YOUTUBE

Port w Kątach Rybackich jest użytkowany przede wszystkim przez kutry rybackie, ale wpływają do niego także niewielkie jachty. Tor wodny o szerokości 40 metrów prowadzący do nabrzeży ma głębokość półtora metra i długość ponad kilometra.

Wzdłuż nabrzeży portu w Kątach Rybackich zbudowano alejki i ustawiono ławki. To miejsce cieszy się sporym zainteresowaniem turystów, którzy trafiają tu w poszukiwaniu miejsc mniej zatłoczonych od plaży. Port w Kątach jest też miejscem, gdzie na odpoczynek zatrzymują się rowerzyści, przemierzający trasy wzdłuż Mierzei Wiślanej.

REKLAMA

Tuż obok portu znajduje się charakterystyczny, biały budynek Muzeum Zalewu Wiślanego. To także jedna z atrakcji dla tych, którzy spędzają wakacje nie tylko w Kątach Rybackich. Budynek znajduje się po prawej stronie głównej trasy nr 501, przecinającą Mierzeję Wiślaną.

Na tyłach Muzeum, przy parkingu dla użytkowników portu znajduje się wypożyczalnia rowerów. Zresztą można tu dostać nie tylko rowery. Ci, którzy zamiast kręcić kółkami wolą spędzić czas na pełnej słońca ławce, mogą tu wypożyczyć książkę.

📌PORT W KĄTACH RYBACKICH. LOKALIZACJA

Oceń to miejsce

ZOBACZ TEŻ:

⦿ Kąty Rybackie: ATRAKCJE | INFO | PLAŻA | NOCLEGI | JEDZENIE | WIDEO

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ DODAJ STRONĘ WWW

REKLAMA

🌞 Atrakcje na Mierzei Wiślanej

🌞 Noclegi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE NOCLEGI

REKLAMA

🌞 Aktualności z Mierzei Wiślanej

🌞 Gdzie zjeść na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE RESTAURACJE

REKLAMA

🌞 Warto wiedzieć

🌞 Usługi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE USŁUGI

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA