NaMierzeje.pl
KĄTY RYBACKIENA ROWERZESZTUTOWOTRASY

Ujście Wisły Królewieckiej, ukryta przystań i most w Sztutowie

Ujście Wisły Królewieckiej do Zalewu Wiślanego to jedno z najbardziej malowniczych miejsc na Mierzei Wiślanej. Trasa prowadząca ze Sztutowa do Katów Rybackich jest idealna na rowerową wycieczkę całą rodziną.

  • odcinek ze Sztutowa do Katów Rybackich wiodący przez ujście Wisły Królewieckiej to trasa o długości około 7 kilometrów. Cała pętla, razem z drogą powrotną do Sztutowa to wycieczka o długości 10 kilometrów.
  • całość prowadzi asfaltową drogą, ścieżką ułożoną z betonowych płyt a także fragmentem utwardzonego szlaku rowerowego R10
  • to łatwa trasa, z którą poradzą sobie nawet weekendowi miłośnicy dwóch kółek, a także najmłodsi
  • punkty GPS pomocne w odnalezieniu fragmentów trasy znajdziecie na końcu artykułu
REKLAMA

Wycieczkę rozpoczynamy w Sztutowie, w okolicach Mostu Czterech Pancernych. To zabytek architektury hydrotechnicznej, który „zagrał” w jednym z odcinków znanego wszystkim serialu o przygodach pancerniaków. Akcja odcinka toczyła się pod Berlinem, ale zdjęcia kręcone były właśnie w Sztutowie.

Obok mostu znajduje się niewielka przystań oraz miejsce, w którym można odpocząć lub zaparkować rowery. Aby ruszyć w stronę ujścia Wisły Królewieckiej trzeba cofnąć się kilkadziesiąt metrów w kierunku Sztutowa i skręcić w asfaltową drogę prowadzącą w kierunku Kobylej Kępy.

Trasa wiedzie wzdłuż koryta rzeki, nie można się więc pomylić. Wisła Królewiecka będzie znajdować się niezmiennie po prawej stronie. Odcinek wiodący do ujścia ma około 5 kilometrów długości.

REKLAMA
Marina Village | NaMierzeje.pl
Ujście Wisły Królewieckiej

Po dotarciu do miejsca, w którym rzeka wpada do Zalewu Wiślanego znajdziecie ławki i punkt widokowy, obok tablicy informującej, że znajdujemy się na terenie obszaru „Natura 2000”. Droga w kierunku Kątów Rybackich skręca w tym miejscu lekko w lewo. Stąd już tylko niespełna 3 kilometry dzielą Was od ukrytej zatoczki, w której cumują łodzie rybackie.

Przystań w Katach Rybackich, w odróżnieniu od głównego portu na Zalewie Wiślanym, jest mała, klimatyczna i spokojna. Aby do nie dotrzeć, niewiele przed wjazdem do miejscowości będziecie musieli skręcić w prawo w drogę łączącą się z głównym szlakiem. Stoi tu tabliczka informacyjna oraz szlaban, a zjazdu nie sposób nie zauważyć.

Dalszy fragment trasy prowadzi w kierunku głównej drogi 501 na wjeździe do Kątów Rybackich od strony zachodniej. Trasa rowerowa R10 znajduje się po drugiej stronie głównej szosy ciągnącej się wzdłuż całej Mierzei Wiślanej. Fragment, który wraca w kierunku Sztutowa charakteryzuje się znacznymi różnicami poziomów, więc polecamy odpocząć chwilę w punkcie z wiatą przy parkingu. Do Sztutowa można wrócić także tą samą drogą, którą już pokonaliście.

📌 Punkty GPS trasy
Trasa do ujścia Wisły Królewieckiej. Galeria

🌞 Chcesz być na bieżąco? Dołącz do naszych mediów społecznościowych

Zobacz też

⦿ Kąty Rybackie: ATRAKCJE | INFO | PLAŻA | NOCLEGI | JEDZENIE | WIDEO

🌞 Oferty premium

➕ DODAJ PROMOWANĄ OFERTĘ

REKLAMA

🌞 Atrakcje na Mierzei Wiślanej

🌞 Noclegi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE NOCLEGI

REKLAMA

🌞 Aktualności z Mierzei Wiślanej

🌞 Gdzie zjeść na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE RESTAURACJE

REKLAMA

🌞 Warto wiedzieć

🌞 Usługi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE USŁUGI

REKLAMA
TAXI Mierzeja

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA
BIKEowa Mierzeja | NaMierzeje.pl