NaMierzeje.pl
AKTUALNOŚCISZTUTOWO

Lepszy dojazd na plażę w Sztutowie

Dojazd na plażę w Sztutowie będzie bardziej komfortowy. Właśnie trwa remont drogi powiatowej nr 2326G prowadzącej nad morze z centrum miejscowości. Odcinek o długości około dwóch kilometrów będzie miał nową nawierzchnię, ułatwione będą także parkowanie i piesze spacery nad Morze Bałtyckie.

Obok frezowania asfaltu i położenia nowej warstwy zakres prac obejmuje także ułożenie nowego chodnika dla pieszych turystów. Nie powstanie on jednak na całej długości remontowanej ulicy Morskiej, ale tylko na długości niespełna 200 metrów. Nowy chodnik na całej długości drogi jest w planach inwestycyjnych na przyszły rok.

REKLAMA

Wzdłuż ulicy prowadzącej do głównego zejścia na plażę w Sztutowie znajdują się także miejsca parkingowe. Prace remontowe mają zakończyć się w ciągu kilkunastu dni, więc w wakacyjnym sezonie dojazd na plażę w Sztutowie będzie prowadził już przebudowaną ulicą.

Równocześnie trwa przebudowa krótkiego odcinka głównej drogi wojewódzkiej 501 w Sztutowie, prowadzącej w kierunku Krynicy Morskiej. Powstaje wysepka i przejście dla pieszych w okolicach nowopowstającego supermarketu przy ulicy Zalewowej. Budowa supermarketu ułatwi funkcjonowanie zarówno mieszkańcom, jak i turystom.

Do tej pory najbliższe duże sklepy znajdowały się w Stegnie, kilka kilometrów na wschód od Sztutowa. Tam można było znaleźć kilka sklepów wielkopowierzchniowych. W Sztutowie oraz sąsiadujących Kątach Rybackich zdecydowanie ich brakowało.

📌 Nowy supermarket w Sztutowie: lokalizacja

🌞 Chcesz być na bieżąco? Dołącz do naszych mediów społecznościowych

Zobacz też
REKLAMA
Stajnia u Bohuna

🌞 Polecane oferty

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA
Labirynt Stegna Park