NaMierzeje.pl
AKTUALNOŚCISTEGNAWYDARZENIA

Mistrzostwa Polski w Poszukiwaniach Plażowych w Stegnie

Mistrzostwa Polski w Poszukiwaniach Plażowych zakończyły się na plaży w Stegnie. W imprezie wzięło udział blisko 60 uczestników z całego kraju. Zawody być może powrócą na Mierzeję Wiślaną w przyszłym roku, jako cykl Grand Prix Gminy Stegna.

  • w sobotnie przedpołudnie detektoryści – bo tak nazywają siebie poszukiwacze – opanowali plażę w Stegnie
  • w zawodach przyznano nagrody w kategoriach Open, mężczyzn, kobiet i dzieci
  • na wyznaczonym terenie na plaży w Stegnie zakopano blisko 300 metalowych żetonów a także dodatkowe nagrody – emblematy organizatora i pamiątkowy medal
REKLAMA

Poszukiwania za pomocą wykrywaczy metali stają się coraz bardziej popularnym hobby. Nieoficjalnie mówi się nawet o blisko 200 tysiącach osób zaangażowanych w aktywności związane z poszukiwaniami.

Rywalizacja na plaży w Stegnie trwała ponad godzinę. Najlepsi odnaleźli w tym czasie nawet po kilkanaście żetonów oraz ogromne ilości… śmieci. Dlaczego warto o tym wspomnieć? Przede wszystkim dlatego, że stan czystości nadbałtyckich plaż wciąż pozostawia wiele do życzenia. Pomimo licznych akcji informacyjnych, w piasku wciąż zalegają tony odpadów, kapsli, butelek i opakowań.

Podczas Mistrzostw Polski w Poszukiwaniach Plażowych przyznano zatem dodatkowy tytuł, „Eko – Detektorysty 2021”. Otrzymała go osoba, która odnalazła najwięcej kapsli i metalowych zawleczek pozostawionych po otwarciu aluminiowych puszek.

Zobacz relację wideo z zawodów

Nagrodą główną w kategorii Open był detektor ufundowany przez organizatora zawodów Mistrzostwa Polski w Poszukiwaniach Plażowych, sklep Odkrywca Historii. Impreza odbyła się przy wsparciu gminy Stegna. Portal NaMierzeje.pl był oficjalnym patronem medialnym.

🌞 Chcesz być na bieżąco? Dołącz do naszych mediów społecznościowych

➡ Zobacz też:

⦿ Stegna: ATRAKCJE | INFO | PLAŻA | NOCLEGI | JEDZENIE | WIDEO

🌞 Oferty premium

➕ DODAJ PROMOWANĄ OFERTĘ

REKLAMA

🌞 Atrakcje na Mierzei Wiślanej

🌞 Noclegi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE NOCLEGI

REKLAMA

🌞 Aktualności z Mierzei Wiślanej

🌞 Gdzie zjeść na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE RESTAURACJE

REKLAMA

🌞 Warto wiedzieć

🌞 Usługi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE USŁUGI

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA