NaMierzeje.pl

NaMierzeje.pl

Aktywne wakacje nad morzem

AKTUALNOŚCIKRYNICA MORSKAWYDARZENIA

Kapsuła czasu w Krynicy Morskiej. Zostaw ślad

Kapsuła czasu w Krynicy Morskiej jest elementem obchodów 30. rocznicy nadania praw miejskich. W ciągu minionych trzech miasto rozwinęło się i ugruntowało swoją pozycję największego kurortu na całej Mierzei Wiślanej. Co roku do Krynicy Morskiej przyjeżdżają tysiące turystów, głodnych wakacyjnej atmosfery. W tym roku w Krynicy Morskiej można zostawić po sobie coś więcej.

  • kapsuła czasu zostanie zakopana na placu X-lecia w Krynicy Morskiej w połowie września
  • nie będzie można jej otworzyć przez kolejnych 50 lat, na kapsule pojawi się odpowiednia adnotacja
  • swoje wspomnienia, informacje i pamiątki można przekazać do Urzędu Miasta do 10 września (EDIT: termin dostarczania materiałów przedłużono do 16 września)
REKLAMA

Główne obchody okrągłej rocznicy nadania praw miejskich odbędą się 18 września w na terenie portu jachtowego w Krynicy Morskiej. Tego dnia zaplanowano między innymi Święto Pieczonego Dzika a także wkopanie kapsuły czasu. Kapsuła zostanie zakopana na placu X-lecia wieczorem, o godzinie 19:00.

Gmina Krynica Morska zaprasza do pozostawienia swojego śladu dla tych, którzy za kilkadziesiąt lat otworzą kapsułę. Co znajdzie się w środku? Informacje, wspomnienia i przekazy, które chcecie przekazać następnym pokoleniom.

Zdjęcia, pendrive, karty pamięci, karteczki z zapisanymi informacjami i wspomnieniami można dostarczać do sekretariatu Urzędu Miasta Krynica Morska. Jeśli nie możecie zrobić tego osobiście, materiały przesyłać można mailem na adres UM@krynicamorska.tv z tytułem „Kapsuła Czasu”.

REKLAMA

Na kapsule znajdzie się następująca adnotacja: „To symboliczny czas, kiedy w rocznicę 30 – lecia nadania praw miejskich pozostawiamy przyszłym pokoleniom naszą teraźniejszość. Nie otwierać przed 2.04.2071 r.”.

Swoje pamiątki oraz informacje można przekazywać w Urzędzie Miasta do 10 września, do godziny 15:00 (EDIT: termin dostarczania materiałów przedłużono do 16 września).

Może warto zostawić swój ślad, zanim wrócicie z wakacji w Krynicy Morskiej?

📌 Urząd Miasta w Krynicy Morskiej. Lokalizacja

🌞 Chcesz być na bieżąco? Dołącz do naszych mediów społecznościowych

➡ Zobacz też:

⦿ Krynica Morska: ATRAKCJE | INFO | PLAŻA | NOCLEGI | JEDZENIE | WIDEO

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ DODAJ STRONĘ WWW

REKLAMA

🌞 Atrakcje na Mierzei Wiślanej

🌞 Noclegi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE NOCLEGI

REKLAMA

🌞 Aktualności z Mierzei Wiślanej

🌞 Gdzie zjeść na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE RESTAURACJE

REKLAMA

🌞 Warto wiedzieć

🌞 Usługi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE USŁUGI

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA