Rowerem wzdłuż przekopu Wisły

Rowerem wzdłuż przekopu Wisły w Mikoszewie będzie można pojechać jeszcze w tym roku. Rozpoczęły się prace na budowie odcinka o długości pięciu kilometrów, który połączy Mikoszewo z Drewnicą. Ścieżka powstanie na wale przeciwpowodziowym. O inwestycji pisaliśmy już w serwisie namierzeje.pl.

Odcinek od Mikoszewa do Drewnicy będzie miał asfaltową nawierzchnię ograniczoną betonowym obrzeżem. Całość zostanie dokładnie oznaczona znakami poziomymi i pionowymi a w miejscach połączeń z gruntowymi drogami, którymi poruszają się ciągniki podbudowa zostanie wzmocniona tak, aby nawierzchnia ścieżki nie uległa uszkodzeniu.

REKLAMA

Początek trasy nowego odcinka rowerowej znajdzie się w okolicach przeprawy promowej w Mikoszewie, przy ulicy Gdańskiej. Poprowadzi aż do drogi powiatowej w Drewnicy, znanej przede wszystkim z jednego z najstarszych zabytków architektury w regionie – wiatraka Koźlak.

Budowa trasy rowerowej na wale przeciwpowodziowym Wisły na odcinku Mikoszewo -Drewnica jest częścią projektu „Pomorskie Trasy Rowerowe – Rowerem przez Żuławy”. To projekt realizowany w partnerstwie z Gminą Nowy Dwór Gdański w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego.  

REKLAMA
Tworzenie stron obiektów

Trasa rowerowa wzdłuż przekopu Wisły zamknie pętlę na odcinku Gdańsk Świbno, Kiezmark, Drewnica, Mikoszewo. Z tej ostatniej miejscowości rowerzyści mogą przeprawić się także na drugą stronę Wisły na Wyspę Sobieszewską. W sezonie turystycznym kursuje tam prom który skraca drogę do Gdańska o ponad dwadzieścia kilometrów, a także jest lubianą przez turystów atrakcją.

Prace budowlane powinny zakończyć się w październiku 2021 roku.

📌 POCZĄTEK TRASY W MIKOSZEWIE. LOKALIZACJA

📌 KONIEC TRASY W DREWNICY. LOKALIZACJA

🌞 Chcesz być na bieżąco? Dołącz do naszych mediów społecznościowych

➡ Zobacz też:

⦿ Mikoszewo: ATRAKCJE | INFO | PLAŻA | NOCLEGI | JEDZENIE | WIDEO

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ DODAJ STRONĘ WWW

REKLAMA

🌞 Atrakcje na Mierzei Wiślanej

🌞 Noclegi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE NOCLEGI

REKLAMA

🌞 Aktualności z Mierzei Wiślanej

🌞 Gdzie zjeść na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE RESTAURACJE

REKLAMA

🌞 Warto wiedzieć

🌞 Usługi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE USŁUGI

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA