NaMierzeje.pl

NaMierzeje.pl

Aktywne wakacje nad morzem

AKTUALNOŚCIMIKOSZEWONA ROWERZE

Trasa rowerowa wzdłuż przekopu Wisły

Trasa rowerowa wzdłuż przekopu Wisły powstanie w ramach rozszerzonego zakresu projektu Pomorskie Trasy Rowerowe. Dzięki temu miłośnicy dwóch kółek otrzymają kolejny odcinek o długości pięciu kilometrów, dzięki któremu będą mogli bezpiecznie podróżować przez całą długość Mierzei Wiślanej.

Bardzo popularna i lubiana trasa R10 ciągnie się na mierzei od granicy z Rosją w Piaskach aż do ostatniego wejścia na plażę w Mikoszewie. Utwardzona ścieżka o długości około 50 kilometrów powstawała w ciągu kilku ostatnich lat. Teraz z Mikoszewa, wzdłuż wału przekopu Wisły będzie można dojechać aż do Drewnicy. To miejscowość, która słynie z zabytkowej architektury i – przede wszystkim – popularnej atrakcji turystycznej, starego, drewnianego wiatraka Koźlak.

REKLAMA

Trasa rowerowa wzdłuż przekopu Wisły zamknie pętlę na odcinku Gdańsk Świbno, Kiezmark, Drewnica, Mikoszewo. Z tej ostatniej miejscowości rowerzyści mogą przeprawić się na drugą stronę Wisły na Wyspę Sobieszewską. W sezonie turystycznym kursuje tam prom który skraca drogę do Gdańska o ponad dwadzieścia kilometrów.

Aktualny postęp prac można śledzić na mapie projektu pod adresem www.ptr.pomorskie.eu.

Zobacz też

🌞 Polecane oferty

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA