NaMierzeje.pl

NaMierzeje.pl

Aktywne wakacje nad morzem

ATRAKCJENA ROWERZEPRZEBRNOWIDEO

Trasa R10 w Przebrnie. Piękny kawałek mierzei

Trasa R10 na Mierzei Wiślanej ciągnie się od przekopu Wisły w Mikoszewie aż do granicy państwa w Piaskach. Jej łączna długość to ponad 50 kilometrów. Większość nawierzchni to utwardzony szuter, ale niektóre fragmenty prowadzą asfaltowymi łącznikami. W okolicach Krynicy Morskiej znajdziemy też kilkukilometrowy odcinek o nawierzchni bitumicznej, prowadzący nadmorską promenadą.

To miejsce możesz ocenić na dole artykułu

4.9/5
REKLAMA

Znaczna część trasy rowerowej R10 wiedzie przez nadmorski pas lasów. Warto jednak wybrać się na przejażdżkę w okolicach Przebrna. Tu, około półtora kilometra na wschód od przekopu Mierzei Wiślanej, w kierunku Krynicy Morskiej, trasa R10 zjeżdża nad samo morze.

Widoki i wrażenia – szczególnie latem – są niesamowite. Po jednej stronie ścieżki znajduje się pas lasu, po drugiej, tuż za niewysoką barierką, rozpoczyna się plaża. W odległości zaledwie kilkudziesięciu metrów od trasy Morze Bałtyckie spotyka się z lądem. To idealne miejsce na wspaniałe zdjęcia z wakacji. Bajkowo jest tu szczególnie wieczorem, kiedy słońce wisi nisko nad powierzchnią wody.

Aby dojechać do tego fragmentu trasy R10 wystarczy zjechać na ścieżkę rowerową tuż za przekopem. Ci, którzy na wakacje wybrali się do Krynicy Morskiej, muszą poświęcić nieco czasu i pokonać dystans kilku kilometrów na zachód. Niedaleko zjazdu na nadmorską skarpę znajduje się także miejsce przeznaczone na odpoczynek. Zbudowano tu drewnianą wiatę, postawiono ławeczki z których można delektować się widokiem plaży o zachodzie słońca.

📌 TRASA R10 W PRZEBRNIE. LOKALIZACJA

📌 WIATA TURYSTYCZNA. LOKALIZACJA

Oceń to miejsce

🌞 Chcesz być na bieżąco? Dołącz do naszych mediów społecznościowych

Zobacz też

⦿ Przebrno: ATRAKCJE | INFO | PLAŻA | NOCLEGI | WIDEO

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ DODAJ STRONĘ WWW

REKLAMA

🌞 Atrakcje na Mierzei Wiślanej

🌞 Noclegi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE NOCLEGI

REKLAMA

🌞 Aktualności z Mierzei Wiślanej

🌞 Gdzie zjeść na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE RESTAURACJE

REKLAMA

🌞 Warto wiedzieć

🌞 Usługi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE USŁUGI

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA