NaMierzeje.pl
AKTUALNOŚCISTEGNA

Fontanna i skate park w Stegnie

Fontanna i skate park w Stegnie mają powstać w 2021 roku. To kolejna inicjatywa fundacji „Stegna dla Ciebie”. Inwestycje mają być finansowane ze środków fundacji oraz sołectwa.

Fundacja Stegna dla Ciebie pozyskała już kwotę 100 tysięcy złotych na stworzenie infrastruktury do gry plenerowej oraz budowę nowej fontanny z wielorybem, która może stać się kolejnym symbolem miejscowości.

Fontanna, skate park oraz plac zabaw powstaną na pustym placu naprzeciwko budynku Gminnego Ośrodka Kultury w centrum Stegny. Do każdego ze swoich projektów fundacja musi wnieść wkład w wysokości 15% kwoty dofinansowania, stąd apel do mieszkańców i miłośników Mierzei Wiślanej o pomoc w zebraniu wymaganej kwoty.

REKLAMA

Fontanna i skate park w Stegnie to kolejna inwestycja, która ma urozmaicić i uatrakcyjnić wakacyjny krajobraz miejscowości. Na pewno kojarzycie kolorowego wieloryba z ulicy Morskiej, który stał się ulubionym miejscem do robienia rodzinnych pamiątkowych zdjęć? To także inicjatywa i „dziecko” fundacji.

Skąd wieloryb w Stegnie? Otóż nie jest to wcale przypadek. Statuetka w Stegnie przedstawia finwala, czyli inaczej płetwala zwyczajnego. Mimo, że te ssaki żyją na otwartych wodach oceanów, czasem zapędzają się także na Morze Bałtyckie.

Właśnie finwala znaleziono w 2015 roku na plaży w Stegnie. Martwe zwierzę przetransportowano na Hel, a ciało poddano badaniom w celach naukowych.

ZOBACZ TEŻ

🌞 Chcesz być na bieżąco? Dołącz do naszych mediów społecznościowych

➡ Zobacz też:

⦿ Stegna: ATRAKCJE | INFO | PLAŻA | NOCLEGI | JEDZENIE | WIDEO

🌞 Oferty premium

➕ DODAJ PROMOWANĄ OFERTĘ

REKLAMA

🌞 Atrakcje na Mierzei Wiślanej

🌞 Noclegi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE NOCLEGI

REKLAMA

🌞 Aktualności z Mierzei Wiślanej

🌞 Gdzie zjeść na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE RESTAURACJE

REKLAMA

🌞 Warto wiedzieć

🌞 Usługi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE USŁUGI

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA
BIKEowa Mierzeja | NaMierzeje.pl