NaMierzeje.pl

NaMierzeje.pl

Aktywne wakacje nad morzem

ATRAKCJESZTUTOWOWIDEO

Most Czterech Pancernych w Sztutowie

Most Czterech Pancernych to potoczna nazwa mostu zwodzonego na Wiśle Królewieckiej w Sztutowie. To nie pomyłka, bo właśnie tu kręcone były sceny do 16. odcinka pancerniaków pt. „Daleki Patrol”.

To miejsce możesz ocenić na dole artykułu

4.75/5

W filmowych scenach załoga czołgu Rudy 102 zdobywa most gdzieś pod Berlinem, jednak w rzeczywistości sceny zrealizowano właśnie w Sztutowie, pod koniec lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku.

W tym samym odcinku pancerniacy wyzwalają niemiecki obóz koncentracyjny. Te sceny nakręcono także na Mierzei Wiślanej, w Muzeum Stutthof.

REKLAMA

Dziś w okolicach zwodzonego mostu w Sztutowie znajduje się przystań na Wiśle Królewieckiej, krótka nadwodna promenada i kilka ławeczek. Idealne miejsce na krótki odpoczynek w czasie rowerowej eskapady w kierunku Zalewu Wiślanego lub rodzinny piknik.

Od 2020 roku potoczna dotychczas nazwa mostu jest już nazwą… oficjalną. Z inicjatywą nadania historycznej nazwy wystąpili mieszkańcy radni. Most Czterech Pancernych w Sztutowie zbudowano na początku ubiegłego wieku. Podobnie, jak w przypadku obiektów w Rybinie, całkiem niedawno przywrócono go do użytku.

Do mostu można dojechać skręcając z głównej drogi 501 w centrum Sztutowa. Tuż obok znajduje się także droga, prowadząca do malowniczego ujścia Wisły Królewieckiej w kierunku Kobylej Kępy.

📌 LOKALIZACJA NA MAPIE

Oceń to miejsce

WIDEO: MOST CZTERECH PANCERNYCH W SZTUTOWIE

WIDEO: CZTEREJ PANCERNI I PIES ZDOBYWAJĄ MOST W… SZTUTOWIE

🌞 Chcesz być na bieżąco? Dołącz do naszych mediów społecznościowych

Zobacz też
REKLAMA

🌞 Polecane oferty

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA
Tworzenie stron obiektów

2 komentarze do “Most Czterech Pancernych w Sztutowie

Możliwość komentowania została wyłączona.