NaMierzeje.pl

NaMierzeje.pl

Aktywne wakacje nad morzem

ATRAKCJEKRYNICA MORSKAPIASKI

Piaski Leśniczówka. Idealne miejsce na sesję foto

Piaski Leśniczówka to jeden z najbarwniejszych punktów na Mierzei Wiślanej. Schowany gdzieś pomiędzy Krynicą Morską a Piaskami, ale też doskonale dostępny zarówno dla zmotoryzowanych, rowerzystów jak i zwolenników pieszych wycieczek.

Latem, kiedy sezon turystyczny trwa w najlepsze, na tutejszej plaży nie spotkacie tłumów turystów. To doskonałe miejsce na super zdjęcia i odrobinę spokoju.

to miejsce możesz ocenić na dole artykułu

5/5 (7)
  • przystań rybacka w Piaskach Leśniczówce jest miejscem, w którym można zobaczyć największe jednostki na całej mierzei
  • do Leśniczówki można bez problemu dostać się rowerem, pieszo albo zostawić samochód na pobliskim parkingu
  • Piaski Leśniczówka było jednym z ulubionych miejsc pisarki, Joanny Chmielewskiej. Znajduje się tu jeden z punktów jej szlaku
REKLAMA
Na rowerze

Przystań w Piaskach Leśniczówce znajduje się zaledwie kilkaset metrów od jednej z wiat zbudowanych przy trasie rowerowej R10. Przy wiacie stoi także tablica szlaku Joanny Chmielewskiej. Właśnie Leśniczówka była jednym z jej ulubionych miejsc. Tuż obok znajdziecie też stare, betonowe wojskowe stanowisko komunikacyjne. Takich elementów historycznej architektury jest zresztą na Mierzei Wiślanej znacznie więcej.

Aby dotrzeć do Leśniczówki należy kierować się z Krynicy Morskiej trasą R10 na wschód, albo z Piasków na zachód. Dojście do przystani oznaczone jest numerem 18. Z obu kierunków dotrzecie tu w ciągu niespełna pół godziny.

Samochodem

Nieopodal wejścia nr 18, przy głównej trasie wojewódzkiej prowadzącej przez całą Mierzeję Wiślaną,  znajduje się parking. Stąd, spacerem do przystani w Leśniczówce dojdziecie w kilka minut, leśną ścieżka prowadzącą na tyłach ośrodka wypoczynkowego i rozstawionej tu latem stanicy harcerskiej. Samochód można zostawić także kawałek dalej,  przy wejściu na Górę Pirat i stąd zaliczyć obie atrakcje, położone w odległości kilkuset metrów od siebie.

REKLAMA
Spacerem

Przystań w Piaskach Leśniczówce leży zaledwie 4 kilometry od Krynicy Morskiej. W niespełna godzinę można więc dotrzeć do niej spokojnym tempem. Polecamy spacer plażą, ale jeśli maszerowanie po piasku to nie Wasza bajka, można przejść ciągnącą się nad wydmami leśną ścieżką lub wzdłuż trasy rowerowej R10.

Piesza wycieczka z Piasków będzie wymagała nieco więcej wysiłku. Odległość do Leśniczówki wynosi 7 kilometrów, więc w jedną stronę będziecie iść przynajmniej półtorej godziny.

📌 Piaski Leśniczówka. Lokalizacja

📌 Parking Góra Pirat. Lokalizacja

Piaski Leśniczówka. Galeria

Oceń to miejsce

🌞 Chcesz być na bieżąco? Dołącz do naszych mediów społecznościowych

➡ Zobacz też:

⦿ Krynica Morska: ATRAKCJE | INFO | PLAŻA | NOCLEGI | JEDZENIE | WIDEO

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ DODAJ STRONĘ WWW

REKLAMA

🌞 Atrakcje na Mierzei Wiślanej

🌞 Noclegi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE NOCLEGI

REKLAMA

🌞 Aktualności z Mierzei Wiślanej

🌞 Gdzie zjeść na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE RESTAURACJE

REKLAMA

🌞 Warto wiedzieć

🌞 Usługi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE USŁUGI

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA