NaMierzeje.pl

NaMierzeje.pl

Aktywne wakacje nad morzem

KRYNICA MORSKAWYDARZENIA

Oddech dla Krynicy Morskiej. Zostawmy czyste plaże

Oddech dla Krynicy Morskiej to akcja, która odbywa się już drugi rok z rzędu. Jej celem jest oczyszczenie plaż, które po sezonie wakacyjnym są pełne śmieci.

  • akcja „Oddech dla Krynicy” odbędzie się 11 września
  • uczestnicy zbierają się w okolicach parkingu przy ulicy Marynarzy – wejścia nr 30/ 31 w Krynicy Morskiej o godzinie 10:00
  • organizatorzy zapewniają jednorazowe rękawiczki, worki na śmieci a także maseczki
REKLAMA

Czy wiecie, że puszka po piwie rozkłada się w naturalnym środowisku około 150 lat? Opakowania po batonikach i pieluchy potrzebują na to prawie pół wieku! Takie „pamiątki” pozostawione na plaży mają bardzo negatywny wpływ na ekosystem. Dlatego po zakończeniu wakacji warto sprawdzić, jak możemy pomóc Mierzei Wiślanej.

Śmieci pozostawiane przez turystów na plażach mierzei stanowią ogromny problem i zagrożenie dla natury. Rozkładają się zakopane w piasku albo trafiają do Morza Bałtyckiego zmywane przez jesienne sztormy. Niestety poziom edukacji ekologicznej i zwykłej, ludzkiej przyzwoitości pozostawia jeszcze wiele do życzenia. Pomimo coraz szerszych akcji informacyjnych, Ilość odpadów pozostawianych na plażach i wydmach w tym roku drastycznie wzrosła. Niestety nie można powiedzieć tego samego o rozsądku plażowiczów.

REKLAMA

Akcja Oddech dla Krynicy Morskiej jest otwarta dla wszystkich, którym nie jest obojętna czystość a także bezpieczeństwo środowiska naturalnego. Organizator wydarzenia zapewnia jednorazowe rękawiczki i worki na odpady. Zostaną one przekazane uczestnikom podczas porannej zbiórki, którą zaplanowano na 11 września na parkingu w okolicach zejść nr 30 i 31.

Nie jesteście przekonani do eko akcji? Możecie potraktować ją jako rodzaj trochę innej aktywności fizycznej. Spacer po plaży można połączyć ze zrobieniem czegoś dobrego – poza kilometrami w nogach na pewno zostanie także duża satysfakcja.

🗓 Strona Wydarzenia na FB

🌞 Chcesz być na bieżąco? Dołącz do naszych mediów społecznościowych

➡ Zobacz też:

⦿ Krynica Morska: ATRAKCJE | INFO | PLAŻA | NOCLEGI | JEDZENIE | WIDEO

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ DODAJ STRONĘ WWW

REKLAMA

🌞 Atrakcje na Mierzei Wiślanej

🌞 Noclegi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE NOCLEGI

REKLAMA

🌞 Aktualności z Mierzei Wiślanej

🌞 Gdzie zjeść na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE RESTAURACJE

REKLAMA

🌞 Warto wiedzieć

🌞 Usługi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE USŁUGI

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA