Nowy odcinek trasy R10. Ze Stegny do Sztutowa

Nowy odcinek trasy R10 został oddany do użytku. Dojedziemy nim ze Stegny do Sztutowa. Szeroki na 3 metry fragment rowerowej trasy ma długość ponad kilometra.

  • nowy fragment trasy R10 ma 3 metry szerokości i 1200 metrów długości
  • odcinek ułatwia bezpośrednią komunikację pomiędzy Stegną a Sztutowem, bez konieczności zjeżdżania na leśną sekcję trasy R10
  • trasa rowerowa R10 na Mierzei Wiślanej ciągnie się przez ponad 50 kilometrów, od Mikoszewa aż do granicy państwa w Piaskach
REKLAMA
Pensjonat Wielorybek | NaMierzeje.pl

Nowy fragment trasy rowerowej R10 to alternatywa dla istniejącej już leśnej ścieżki ciągnącej się przez całą Mierzeję Wiślaną. Łącznik pomiędzy Stegną a Sztutowem ma ułatwić podróżowanie tym, którzy chcą przemieszczać się pomiędzy dwiema miejscowościami. Oszczędza także czas, do tej pory potrzebny na dotarcie do leśnego odcinka ścieżki.

Nowy odcinek trasy R10 prowadzi wzdłuż głównej drogi wojewódzkiej, którą można dojechać za Sztutowa do Piasków. Rozpoczyna się tuż za rondem na granicy Stegny w stronę Krynicy Morskiej. Kończy w okolicach połączenia „starej” R10 z drogą wojewódzką.

Na końcu nowego fragmentu rowerzystów czeka niespodzianka – trasa nagle urywa się przez wąską, wydeptaną ścieżką. To swego rodzaju niedogodność, ale wystarczy przeprowadzić rower kilkadziesiąt metrów i przejść na drugą stronę ulicy. Tam można włączyć się w leśny fragment R10, który prowadzi w stronę Stegny lub Krynicy Morskiej.

Aby jechać dalej na wschód, po kilkuset metrach przy pomarańczowym znaku należy skręcić w prawo, wjeżdżając na oddany w ubiegłym roku łącznik pomiędzy północnymi obrzeżami Sztutowa a wcześniej zbudowanym fragmentem trasy rowerowej.

🔍 Kliknij mapę, aby powiększyć

🌞 Chcesz być na bieżąco? Dołącz do naszych mediów społecznościowych

➡ Zobacz też:

⦿ Stegna: ATRAKCJE | INFO | PLAŻA | NOCLEGI | JEDZENIE | WIDEO

🌞 Oferty premium

➕ DODAJ PROMOWANĄ OFERTĘ

REKLAMA

🌞 Atrakcje na Mierzei Wiślanej

🌞 Noclegi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE NOCLEGI

REKLAMA

🌞 Aktualności z Mierzei Wiślanej

🌞 Gdzie zjeść na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE RESTAURACJE

REKLAMA

🌞 Warto wiedzieć

🌞 Usługi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE USŁUGI

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA