NaMierzeje.pl
AKTUALNOŚCISTEGNASZTUTOWO

Zamkniete plaże w Stegnie

Od połowy sierpnia trwają prace, które mają na celu pogłębienie toru wodnego do Portu Północnego w Gdańsku. Przy okazji plaże w Stegnie i Sztutowie zostaną poszerzone o kilkadziesiąt metrów. Oznacza to także przejściowe problemy dla turystów, czyli zamknięte plaże w Stegnie.

Refulacja oznacza dostarczenie na plaże piasku z dna Bałtyku. Piasek następnie zostanie rozgarnięty przy pomocy specjalistycznego sprzętu, który turyści na pewno już zauważyli. Obok pogłębienia toru wodnego, efektem prac będzie także ochrona brzegu przed erozją.

SZERSZE PLAŻE W STEGNIE

Wykonawcy i inwestorzy zapewniają, że przebadali jakość piasku dostarczanego na plaże pod względem zarówno chemicznym i geologicznym. Po wyschnięciu piasek nie będzie się niczym różnił od tego, do którego przyzwyczaili się turyści odwiedzający okolice Stegny i Sztutowa.

Prace na Mierzei Wiślanej rozpoczęły się w połowie sierpnia i mają potrwać do połowy września 2019 roku. Obejmują działania w okolicach Stegny i Sztutowa. Wykonawca pogłębi tor wodny do 18 metrów, równocześnie wydobywając ponad 5 milionów metrów sześciennych piasku. Ponad połowa zasili nadmorskie plaże.

REKLAMA
WODA BRUDNA ALE BEZPIECZNA

Po rozpoczęciu prac jakość wody w okolicach Stegny znacznie się pogorszyła. Wzruszone dno morskie oraz piasek dostarczany rurociągami na brzeg spowodowały, że woda stała się zamulona i nieprzejrzysta. Nie ma jednak żadnego zagrożenia biologicznego, spadły natomiast walory estetyczne na dużym odcinku kąpielisk.

W zamian, po zakończeniu prac, turyści będą mogli cieszyć się jednymi z najszerszych plaż w Polsce, ich szerokość zwiększy się nawet o kilkadziesiąt metrów. Na chwilowo zamknięte plaże w Stegnie goście zawitają ponownie już za kilka tygodni.

NIE TYLKO MIERZEJA

Wspomniane prace obejmują nie tylko fragmenty plaże na Mierzei Wiślanej. Cała inwestycja dotyczy także między innymi Jastrzębiej Góry, Helu, Karwi oraz Zatoki Gdańskiej. Część robót została już wykonana, a pozostałe mają się zakończyć przed latem 2020 roku.

zamknięte plaże w Stegnie
POSZERZANIE PLAŻ NA MIERZEI WIŚLANEJ

W przyszłym sezonie wakacyjnym polskie wybrzeże Bałtyku będzie miało zupełnie inny wymiar. Nie tylko w przenośni, ale także dosłownie. Wymiar liczony w metrach.

ZOBACZ TEŻ

🌞 Chcesz być na bieżąco? Dołącz do naszych mediów społecznościowych

➡ Zobacz też:

⦿ Stegna: ATRAKCJE | INFO | PLAŻA | NOCLEGI | JEDZENIE | WIDEO

🌞 Oferty premium

➕ DODAJ PROMOWANĄ OFERTĘ

REKLAMA
BIKEowa Mierzeja | NaMierzeje.pl

🌞 Atrakcje na Mierzei Wiślanej

🌞 Noclegi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE NOCLEGI

REKLAMA

🌞 Aktualności z Mierzei Wiślanej

🌞 Gdzie zjeść na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE RESTAURACJE

REKLAMA
Stajnia u Bohuna

🌞 Warto wiedzieć

🌞 Usługi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE USŁUGI

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA
Stajnia u Bohuna