Sylwester nad morzem. Ile kosztują noworoczne noclegi?

Sylwester nad morzem? To coraz bardziej popularny sposób na przywitanie Nowego Roku. Północ Polski wybierają przede wszystkim ci, którzy chcą odpocząć z dala od zgiełku górskich kurortów i dźwięków góralskiej muzyki.

  • Nowy Rok nad morzem to alternatywa dla tych, którzy nie lubią zgiełku górskich kurortów
  • na Mierzei Wiślanej sylwestrowa oferta miejsc noclegowych jest bardzo szeroka i różnorodna
  • ceny za trzydniowy pobyt dla rodziny wahają się od kilkuset, nawet do… kilku tysięcy złotych
REKLAMA

Na noworoczny wypad nad morze decyduje się wciąż znacznie mniej turystów. Zimowa atmosfera Zakopanego, Szczyrku czy Wisły ma swój niezaprzeczalny urok. Spędzanie świątecznej przerwy w mniej zatłoczonych miejscach ma jednak wiele zalet. Obok ciszy i spokoju, jedną z nich jest bez wątpienia dużo większy wybór miejsc noclegowych, które nie są oblegane tak, jak te na południu Polski.

Czy jest jednak taniej? Sprawdziliśmy dla Was przykładowe ceny. Wzięliśmy pod uwagę okres od 30 grudnia do 2 stycznia, a więc trzy noclegi. Naszą „modelową” rodziną był zestaw 2+1, czyli dwoje dorosłych i dziecko.

Sylwester nad morzem. Apartamenty

Ceny apartamentów na Mierzei Wiślanej w okresie Sylwestra i nowego roku są bardzo zróżnicowane. Nasza rodzina może spędzić trzy doby w studio o powierzchni około 30 metrów kwadratowych, wyposażonym w aneks kuchenny już za 1100 PLN. Są także oferty znacznie droższe, więc uśredniając propozycję noclegu w takim rodzaju zakwaterowania można założyć koszt pomiędzy 1200 a 1600 PLN.

Ceny są uzależnione także od lokalizacji. Oczywiście najdroższa będzie Krynica Morska, gdzie znaleźliśmy apartament nawet za… 4 tysiące PLN! Jednak nie musicie się łapać za głowę – to tylko jedna oferta z kosmiczną ceną, inne wahają się w granicach 1300 – 1800 PLN za trzy doby.

REKLAMA
Sylwester nad morzem. Hotele

Hoteli z prawdziwego zdarzenia na Mierzei Wiślanej jest niewiele. Za hotel uznajemy miejsce, gdzie serwowane jest przynajmniej śniadanie, działa całodobowa recepcja, a goście mają do dyspozycji takie dodatkowe ułatwienia, jak parking, centrum fitness lub basen albo restaurację.

Hotelowy standard ma jednak swoją cenę. Najtańsza oferta hotelowa, którą udało nam się znaleźć wynosiła 1600 PLN. Jednak większość propozycji wahała się w granicach 2500 – 4000 PLN. Cena znaczna, ale często hotele oferują dodatkowe upusty na organizowane przez siebie imprezy noworoczne albo wliczają je w cenę pobytu.

W przypadku wyboru hotelu nie musicie się też martwić o śniadanie. W zdecydowanej większości przypadków jest ono zawarte w cenie.

REKLAMA
Sylwester nad morzem. Pokoje i kwatery

To zdecydowanie najtańszy sposób na przywitanie Nowego Roku nad morzem. Trzy doby w trzyosobowym pokoju można spędzić już za 500 – 600 PLN za całą rodzinę. Średni koszt liczony w przekroju całej Mierzei Wiślanej wyniesie jednak około 800 PLN. W przypadku prywatnych kwater często nie mamy dostępu do aneksu kuchennego, więc koszty pobytu należy wtedy skalkulować, dodając cenę rodzinnego śniadania „na mieście”.

Dlatego szukając pokoju lub kwatery warto sprawdzić, czy w domu jest dostępna wspólna kuchnia. Jeśli planujemy budżetowy wypad nad morze, ten drobny element może mieć spory wpływ na całkowite koszty. Kwatery znajdują się na całej Mierzei Wiślanej, często są zlokalizowane dosyć daleko od morza czy centrów miejscowości. Ten czynnik także ma duży wpływ na cenę, ale także na komfort i czas, jaki trzeba poświęcić na dotarcie nad morze.

Gdzie przywitać Nowy Rok?

Oferta imprez sylwestrowych na Mierzei Wiślanej jest całkiem bogata. Nocne spotkania, przyjęcia i zabawy organizują hotele i część całorocznych ośrodków. Ceny są oczywiście zróżnicowane, ale Nowy Rok można przywitać już za 250-350 PLN od osoby (catering i alkohol w ograniczonej ilości w cenie).

Dla bardziej wymagających lub tych, którzy chjcą połączyć spokojne spacery z odrobiną nocnego szaleństwa dostępne są oferty z muzyką na żywo, wyszukanym menu oraz noclegami. Być może warto zainteresować się taką „pakietową” opcją?

Zobacz też
REKLAMA
Apartamenty NCNK | NaMierzeje.pl

🌞 Polecane oferty

  DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ

REKLAMA
Pensjonat Wielorybek | NaMierzeje.pl

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA