NaMierzeje.pl

NaMierzeje.pl

Aktywne wakacje nad morzem

NA ROWERZETRASA R10

Trasa R10. Mikoszewo – Sztutowo

Trasa R10. Mikoszewo – Sztutowo 14,82 km. Pierwszy fragment trasy R10 rozpoczyna się przy przystani promu przez Wisłę w Mikoszewie. Po kilkuset metrach jazdy drogą wojewódzką 501ścieżka skręca w lewo, w ulicę Brzegową. Stąd dalszymi etapami trasy będą prowadzić Was pomarańczowe oznaczenia R10. W Mikoszewie znajdziecie pierwszą wiatę postojową wraz z podstawowym serwisem.

REKLAMA

Na wysokości wjazdu na główny leśny parking można odbić w lewo i jadąc do końca prosto, najpierw szeroką leśną drogą, a później węższym duktem za szlabanem, dotrzeć na samą plażę. To jeden z najdogodniejszych rowerowych dojazdów nad morze na całej Mierzei Wiślanej, nie licząc asfaltowych dróg w centrach wakacyjnych kurortów.

W Jantarze znajdują się sklepy, w których można uzupełnić zapasy napojów. Przekraczając asfaltową drogę prowadzącą nad morze należy skręcić w prawo. Po kilkuset metrach znajdziecie się w centrum miejscowości.

W Stegnie trasa R10 prowadzi nieco dalej od centralnej części. Tu po dojechaniu do asfaltu można skręcić w lewo nad morze lub w prawo w kierunku drogi 501. W obu przypadkach dojedziecie do sklepów i barów. Tuż za asfaltową ulicą Lipową stoi kolejna wiata i punkt serwisowy.

Ze Stegny do Sztutowa

W Sztutowie mamy do wyboru dwie alternatywne trasy. Kilkaset metrów po skręcie w prawo na leśnym odcinku traficie na oznakowany łącznik prowadzący na obrzeża miejscowości (po lewej stronie ścieżki) i dalej na wschód. Polecamy wybrać tę opcję, jeśli zmierzacie w kierunku Piasków.

Jeśli jednak planujecie powrót do Stegny albo przejazd przez centrum Sztutowa, możecie jechać prosto. Przy torach kolejki ŻKD skręcicie w lewo w kierunku Sztutowa albo włączycie się w kolejny fragment R10 po drugiej stronie ulicy w stronę Stegny.

Jeśli chcecie oszczędzić siły na dalszy fragment trasy aż do granicy w Piaskach, odcinek z Mikoszewa do Sztutowa możecie pokonać w wagonie Żuławskiej Kolei Dojazdowej. Żuławska ciuchcia kursuje w okresie wakacyjnym oraz w wybrane weekendy i święta. Dokładne informacje oraz rozkład możecie znaleźć tu: Rozkład jazdy ŻKD.

⦿ Trasa R10. Mikoszewo – Sztutowo. Co warto zobaczyć?

REKLAMA
fotografnieruchomosci.eu
Powiązane wideo

Stegna – Sztutowo – Stegna

Z Jantaru do Stegny

Nowy łącznik Stegna – Sztutowo

Stegna – Kąty Rybackie

Jantar – Prom Świbno

Piesza trasa Mewia Łacha

Zobacz też

🌞 Polecane oferty

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA