NaMierzeje.pl
ATRAKCJESTEGNAWARTO WIEDZIEĆ

Amfiteatr w Stegnie. Co z niego zostało?

Amfiteatr w Stegnie wybudowano ponad sto lat temu. Powstał na początku XX wieku w naturalnie ukształtowanym, leśnym terenie. Jeszcze przed pierwszą wojną światową nazywany był Waldfestplatz – w wolnym tłumaczeniu „terenem leśnych festiwali”. Niestety – pomimo wielu planów i zapowiedzi dotyczących odbudowy tego obiektu – dziś nie ma po nim śladu. W miejscu starego amfiteatru pozostało tylko przypominające stare czasy ukształtowanie terenu.

To miejsce możesz ocenić na dole artykułu

4.38/5

W okresie przedwojennym w amfiteatrze leśnym w Stegnie odbywały się wakacyjne imprezy. Organizowano tam zabawy taneczne a także koncerty dla letników odwiedzających Mierzeję Wiślaną. Na starych zdjęciach widać wyraźnie, jaką popularnością cieszyło się to miejsce.

REKLAMA

Amfiteatr w Stegnie znajdował się przy głównej drodze na plażę, po jej zachodniej stronie. Dziś to skrzyżowanie z ulicą Lipową. Wejście do lasu prowadzące na teren byłego amfiteatru znajduje się tuż obok znanego dziś symbolu Stegny – stojącego na podeście wieloryba. Stąd trzeba przejść kilkadziesiąt metrów, aby znaleźć się na tyłach nieistniejącego już także ośrodka wypoczynkowego Relaks.

Od kilkunastu lat pojawiają się informacje, że władze gminy Stegna planują reaktywować leśny amfiteatr. Na razie jednak w miejscu starego podestu tanecznego i ułożonych w podkowę miejsc siedzących rosną drzewa – jedyni świadkowie starych czasów. Na starej pocztówce widać taneczną zabawę z… 1930 roku.

📌 Amfiteatr w Stegnie: lokalizacja

Oceń to miejsce

Amfiteatr w Stegnie: Galeria
REKLAMA
fotografnieruchomosci.eu

🌞 Chcesz być na bieżąco? Dołącz do naszych mediów społecznościowych

➡ Zobacz też:

⦿ Stegna: ATRAKCJE | INFO | PLAŻA | NOCLEGI | JEDZENIE | WIDEO

🌞 Oferty premium

➕ DODAJ PROMOWANĄ OFERTĘ

REKLAMA

🌞 Atrakcje na Mierzei Wiślanej

🌞 Noclegi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE NOCLEGI

REKLAMA
TAXI Mierzeja

🌞 Aktualności z Mierzei Wiślanej

🌞 Gdzie zjeść na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE RESTAURACJE

REKLAMA

🌞 Warto wiedzieć

🌞 Usługi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE USŁUGI

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA
TAXI Mierzeja