Plaża w Junoszynie. Dla Robinsonów

Plaża w Junoszynie jest jedną z najspokojniejszych na całym pasie od Mikoszewa do Piasków. Jeśli szukacie ciszy i spokoju, z dala od hałaśliwych barów i krzyków chlapiących wodą dzieci, to Junoszyno będzie idealnym wyborem.

Na plażę w Junoszynie prowadzi kilka zejść, ale do żadnego z nich nie można dojechać samochodem. Przy drodze krajowej 501 znajduje się bezpłatny parking leśny. Stamtąd czeka Was jeszcze 20 minut spaceru szeroką, leśną aleją. Do głównego wejścia numer 76 prowadzą szerokie, drewniane schody.

plaża w Junoszynie

Rowerem na plażę w Junoszynie można dojechać skrajnym wschodnim wejściem – numer 72, pamiętajcie jednak, że ostatni kawałek drogi jest piaszczysty.

Plaża w Junoszynie nie jest plażą strzeżoną i brak tu jakiejkolwiek infrastruktury, więc nie znajdziecie tu barów i restauracji, a ostatnie toalety znajdziecie na leśnym parkingu przy głównej drodze do Mikoszewa. W zamian będziecie mogli spędzić czas w ciszy i spokoju, z dala od gwaru i głośnej muzyki.

Z plaży w Junoszynie do większych ośrodków w Jantarze i Stegnie można dotrzeć spacerem, w obu kierunkach to dystans około 20 minut.

Wejście 72 Stegna – Junoszyno. Także dla rowerzystów

Na Mierzei mozna wybrać plaże pełne turystów, albo… miejsca, gdzie znajdziecie ciszę i spokój. Dziś zobaczcie zejście nr 72, pomiędzy Stegną a Junoszynem. Zalety? Można tam bez problemu dojechać na dwóch kołach, skręcając w kierunku zejścia ze ścieżki rowerowej wiodącej z Mikoszewa do Piasków.Gmina Stegna

Opublikowany przez Na Mierzeję Sobota, 16 maja 2020
PLAŻA W JUNOSZYNIE – WIDEO

ZOBACZ TEŻ

NOCLEGI W JUNOSZYNIE

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE NOCLEGI