PLAŻA W JUNOSZYNIE

Plaża w Junoszynie jest jedną z najspokojniejszych na całym pasie od Mikoszewa do Piasków. Jeśli szukacie ciszy i spokoju, z dala od hałaśliwych barów i krzyków chlapiących wodą dzieci, to Junoszyno będzie idealnym wyborem.

Na plażę w Junoszynie prowadzi kilka zejść, ale do żadnego z nich nie można dojechać samochodem. Przy drodze krajowej 501 znajduje się bezpłatny parking leśny. Stamtąd czeka Was jeszcze 20 minut spaceru szeroką, leśną aleją. Do głównego wejścia numer 76 prowadzą szerokie, drewniane schody.

plaża w Junoszynie

Rowerem na plażę w Junoszynie można dojechać skrajnym wschodnim wejściem – numer 72, pamiętajcie jednak, że ostatni kawałek drogi jest piaszczysty.

Plaża w Junoszynie nie jest plażą strzeżoną i brak tu jakiejkolwiek infrastruktury, więc nie znajdziecie tu barów i restauracji, a ostatnie toalety znajdziecie na leśnym parkingu przy głównej drodze do Mikoszewa. W zamian będziecie mogli spędzić czas w ciszy i spokoju, z dala od gwaru i głośnej muzyki.

Z plaży w Junoszynie do większych ośrodków w Jantarze i Stegnie można dotrzeć spacerem, w obu kierunkach to dystans około 20 minut.