Rowerem przez przekop Mierzei Wiślanej. Parkingi i trasa R10

Przejazd rowerem przez przekop Mierzei Wiślanej sprawiał spore problemy przez kilka ostatnich lat. Od początku budowy rowerzyści musieli korzystać z tymczasowych szlaków, a także włączać się w uliczny ruch na pełnej ciężarówek i samochodów osobowych drodze 501.

  • ruch rowerowy dookoła przekopu Mierzei Wiślanej wraca na leśne fragmenty trasy R10
  • z okolic budowy wyznaczono łączniki, kierujące do istniejących fragmentów trasy R10
  • nieopodal tarasów widokowych pojawiły się parkingi rowerowe
REKLAMA

Wraz z postępem budowy przekopu Mierzei Wiślanej powstawała także odnowiona infrastruktura dla użytkowników dwóch kółek. Teraz jest już zdecydowanie łatwiej przejechać przez mosty i dotrzeć do odcinków trasy R10 prowadzącej w kierunku Mikoszewa lub Piasków.

Na obu mostach przerzuconych przez kanał żeglugowy znajdują się ścieżki rowerowe. Na większości fragmentów nie kolidują one z pieszymi szlakami, wyznaczonymi po przeciwległych stronach ulicy. Trasy są wyraźnie oznaczone, a co najważniejsze – z przekopu kierują już bezpośrednio leśnymi odcinkami do istniejących fragmentów trasy R10.

REKLAMA

Przekop Mierzei Wiślanej, niezależnie od swojego przeznaczenia, bez wątpienia będzie dużą atrakcją turystyczną. Już teraz na mostach i wzdłuż kanału widać dziesiątki turystów, a w sezonie wakacyjnym na pewno będzie ich znacznie więcej.

Dla tych, którzy chcą zobaczyć jak wygląda inwestycja, zbudowano kalka tarasów widokowych po obu stronach kanału żeglugowego. Także w tym przypadku nie zapomniano o rowerzystach. Nieopodal wejść na tarasy znajdują się miejsca do zaparkowania rowerów, na których można zostawić swój pojazd przed pieszą wycieczką wzdłuż przekopu Mierzei Wiślanej.

▶️ Parkingi rowerowe na przekopie [GALERIA]
Zobacz też
REKLAMA
Bałtyk Sztutowo

🌞 Polecane oferty

  DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA