NaMierzeje.pl
KOMUNIKACJASTEGNA

Stacja ŻKD Stegna Morska. Co zobaczyć w pobliżu?

Stacja ŻKD Stegna Morska to ostatni przystanek w miejscowości w kierunku wschodnim. Stąd asfaltową drogą można dojść, albo dojechać rowerem na główną plażę, przespacerować się w stronę zabytkowego kościoła lub włączyć w trasę rowerową R10 w kierunku Piasków.

  • ze stacji Stegna Morska łatwo dostać się na plażę lub rowerem w kierunku Sztutowa
  • jedną z atrakcji, znajdujących się w pobliżu, jest zabytkowy kościół w Stegnie
  • dalej na wschód znajdują się jeszcze dwa przystanki ŻKD – Muzeum Stutthof, a także Sztutowo
REKLAMA
Marina Village | NaMierzeje.pl

Stacja ŻKD Stegna Morska znajduje się na uboczu miejscowości, tuż przy głównej drodze prowadzącej w kierunku nadmorskiego ryneczku i bulwaru Radiowej Jedynki. Od plaży dzieli nas około 20 -25 minut spaceru. Wystarczy przejść kilka metrów w stronę asfaltu i skierować się na północ.

W drugą stronę droga kieruje się w stronę ostatniego ronda w Stegnie, tuż obok kościoła. Sam kościół jest wyjątkową atrakcją i warto go zobaczyć. Szczególne wrażenie robi wnętrze budynku, z podwieszoną pod sufitem łodzią.

dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

Ze stacji Stegna Morska na rowerze

Żuławską Kolejką Dojazdową można zabrać się z rowerami. Jeśli nie czujecie się na siłach, aby przemierzyć całą trasę R10, Stegna Morska to idealne miejsce, aby włączyć się w ciąg ścieżki rowerowej. W Stegnie dostępne są dwie nitki – jedna z nich to leśny dukt, na który wjedziecie po drodze nad morze. Jest wyraźnie oznakowany i nie można go nie zauważyć.

Druga możliwość, to droga rowerowa do Sztutowa ciągnąca się wzdłuż głównej trasy 501. Od ronda trzeba przejechać kilkadziesiąt metrów za wschód ulicą lub chodnikiem, a później już tylko cieszyć się jazdą szeroką i wygodną trasą dla rowerów, która na końcu łączy się z odnogą w lesie, po przeciwnej stronie szosy.

Żuławska Kolejka Dojazdowa kursuje sezonowo. Sprawdźcie szczegółowy rozkład jazdy ŻKD, a także aktualne ceny biletów.

📌 Stacja Stegna Morska. Lokalizacja

Zobacz też

🌞 Polecane oferty

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA
BIKEowa Mierzeja | NaMierzeje.pl