Park kuracyjny w Krynicy Morskiej odzyska swój blask

Park kuracyjny w Krynicy Morskiej to jeden z najważniejszych obiektów zabytkowych miasta. Dziś trudno w to uwierzyć, ale już niebawem okolice fontanny odzyskają swój dawny blask.

  • park zdrojowy w Krynicy Morskiej zostanie zrewitalizowany w ciągu kilkunastu miesięcy
  • teren niegdyś nazywany był Wyspą Ogrodów, ze względu na wielobarwne kwietne kobierce i rosnące tu egzotyczne rośliny
  • mieszkańcy miasta, a także turyści będą mogli cieszyć się nową fontanną i terenami do odpoczynku
REKLAMA

Parku kuracyjny położony przy ulicy Spacerowej powstał w pierwszej połowie XIX wieku. Zaprojektowano go zgodnie z kanonami włoskiej sztuki ogrodowej. Znalazły się tu więc wypoziomowane tarasy, kamienne skarpy i kamienne schody, które prowadziły do hotelu Belvedere.

Świetności parkowi zdrojowemu dodawały opisane i oznaczone liczne rośliny przywiezione do Krynicy Morskiej z najodleglejszych zakątków świata. Dookoła rozpościerały się barwne kobierce kwiatów, tworzące od wiosny do jesieni różnobarwne kompozycje. Nie bez powodu park nazywano więc Garteninsel, czyli Wyspą Ogrodów.

Dziś park kuracyjny w Krynicy Morskiej jest zaniedbany, ale to się zmieni w ciągu najbliższych miesięcy. Planowana inwestycja przewiduje rewitalizację obiektu, budowę fontanny oraz przebudowę ulic Bałtyckiej i Metalowców. Koszt inwestycji wyniesie ponad 6 milionów złotych, a nowy park będzie gotowy w przyszłym roku.

➡ Nowy park kuracyjny w Krynicy Morskiej [GALERIA]

fot. UM Krynica Morska

📌 Park kuracyjny. Lokalizacja

Zobacz też
REKLAMA

🌞 Polecane oferty

  DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ

REKLAMA
Pensjonat Wielorybek | NaMierzeje.pl

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA