NaMierzeje.pl
KRYNICA MORSKANA ROWERZETRASA R10

Trasa R10. Krynica Morska – Piaski

Krynica Morska – Piaski: 15,28 km. Ostatni fragment trasy R10 prowadzi prosto do granicy z Federacją Rosyjską. Jego niewątpliwą zaletą jest bliskość do większości zejść na plażę, można więc zaplanować tu nadmorski odpoczynek. Jeśli leżenie na słońcu to nie Wasza bajka, odpocząć można także przy kolejnej wiacie, znajdującej się przy zejściu Piaski Leśniczówka. Polecamy krótki spacer nad wodę – w tej przystani rybackiej cumują największe łodzie na całym pasie Mierzei Wiślanej.

Od wiaty w Leśniczówce blisko jest także na Górę Pirat. Tu stoi też tablica oznaczająca jeden z punktów Szlaku Joanny Chmielewskiej. Pisarka lubiła spędzać tu czas podczas swoich licznych pobytów na mierzei.

Kolejna wiata postojowa stoi nieopodal głównego zejścia na plażę w Piaskach. To już ostatni punkt odpoczynku przed końcem trasy R10. W tym miejscu warto zobaczyć także starą stację ratownictwa morskiego, która w czasie II wojny światowej służyła za tymczasowy punkt orientacyjny. Dlatego nazywana jest Starą Latarnią Morską. Aby do niej dotrzeć trzeba przed wiatą postojową skręcić w prawo. Latarnię znajdziecie po kilkuset metrach.

Trasa R10 kończy się przy linii granicznej, przy wejściu na plażę nr 1. To granica Polski, Unii Europejskiej i NATO. Granicę wyznacza szlaban, za który nie ma wstępu. Na plaży stoi ogrodzenie z siatki oraz tablica informacyjna.

Krynica Morska – Piaski. Co warto zobaczyć?
REKLAMA
Powiązane wideo

Krynica Morska. Z bulwaru do portu

Piaski – granica z Rosją. Piesza trasa

Zobacz też

🌞 Polecane oferty

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA