NaMierzeje.pl
ATRAKCJEKRYNICA MORSKA

Wielbłądzi Garb – najwyższa wydma w Europie

Wielbłądzi Garb, nazywany także Wielbłądzim Grzbietem lub Wielką Garbnicą jest najwyższym szczytem Mierzei Wiślanej. Jest także najwyższą stałą wydmą w Europie. Jego wysokość to 49.5 metra nad poziomem morza. Jest także jedynym naturalnym szczytem na całej Mierzei Wiślanej, z którego widać jednocześnie Zatokę Gdańską i Zalew Wiślany.

To miejsce możesz ocenić na dole artykułu

4.89/5
  • Wielbłądzi Garb jest najwyższą naturalną wydmą w Europie
  • z wieży obserwacyjnej rozciąga się panorama na dwie strony Mierzei Wiślanej, zarówno na Morze Bałtyckie jak i Zalew Wiślany
  • wejście na szczyt zajmuje kilkanaście minut
REKLAMA

Wydma położona jest na wschodnim krańcu Krynicy Morskiej, przy żółtym szlaku turystycznym. Spacer z centrum miasta powinien zająć około 30-40 minut. Z Krynicy należy kierować się w kierunku Nowej Karczmy ulicą Gdańską. Następnie, zgodnie z oznaczeniami szlaku skręcić w prawo, w stronę Zalewu Wiślanego. Po kilkuset metrach wzdłuż brzegu zalewu, dróżka skręca na niewielką przełęcz. Stąd na sam szczyt Wielbłądziego Garbu trzeba wspiąć się około 100 metrów po drewnianych schodach.

Do podejścia można dotrzeć także samochodem, jadąc z Krynicy Morskiej w kierunku Nowej Karczmy / Piasków. Około 2 kilometrów za miastem po prawej stronie znajduje się niewielki parking i drogowskaz kierujący na szczyt wydmy. Stąd wędrówka na wieżę widokową zajmie od kilku do kilkunastu minut, w zależności od tempa marszu.

Na szczycie znajduje się drewniana wieża widokowa, z której można podziwiać widok na Zalew Wiślany i Zatokę Gdańską. Widok jest szczególnie urokliwy, kiedy nad Mierzeją wschodzi lub zachodzi słońce!

📌 LOKALIZACJA NA MAPIE

Oceń to miejsce

WIELBŁĄDZI GARB GALERIA
Zobacz też

🌞 Polecane oferty

REKLAMA
TAXI Mierzeja

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA
Stajnia u Bohuna


Jeden komentarz do “Wielbłądzi Garb – najwyższa wydma w Europie

Możliwość komentowania została wyłączona.