NaMierzeje.pl
ATRAKCJEMALBORK

Zamek krzyżacki w Malborku. Najlepszy w Europie

Jeśli chcecie odpocząć od gwaru plaży i spędzić dzień poza zgiełkiem nadmorskich kurortów, polecamy wycieczkę do Malborka. Nieco ponad pół godziny jazdy z Mierzei Wiślanej znajdziecie jedną z historycznych perełek regionu. Aby zwiedzić cały kompleks, potrzeba większości dnia, ale bez wątpienia – warto!

To miejsce możesz ocenić na dole artykułu

4.67/5
REKLAMA
TROCHĘ HISTORII

Zamek w Malborku jest jednym z najznakomitszych przykładów architektury obronnej europejskiego średniowiecza. Budowla wzniesiona na prawym brzegu rzeki Nogat powstawała w kolejnych etapach, od 1280 roku aż do połowy XV wieku. Była świadkiem szeregu historycznych zawirowań, ale wciąż prezentuje się doskonale i przyciąga tłumy turystów.

Zamek był siedzibą komtura. W latach 1309 – 1457 służył także jako siedziba wielkich mistrzów zakonu krzyżackiego oraz władz Prus Zakonnych. Od 1997 roku zamek znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

WARTO WIEDZIEĆ

W weekendy, oraz kiedy pogoda nie sprzyja plażowaniu, zamek jest oblegany przez turystów, warto więc dokładnie zaplanować datę wycieczki. Nie tylko ze względu na tłumy odwiedzających, ale też na dostępność przewodników, którzy na temat zamku wiedzą wszystko.

Przed terenami zamkowymi, na lewym brzegu Nogatu znajdują się duże parkingi. Także po przeciwległej stronie rzeki znajdziecie kilka kawiarni oraz bary.

ZESPÓŁ ZAMKOWY SKŁADA SIĘ Z:

– Zamku Wysokiego, czworobocznego, z dziedzińcem otoczonym krużgankiem, kościołem Najświętszej Maryi Panny z kaplicą grobową św. Anny oraz wieżami Kleszą i Wróblą

– Zamku Średniego, wzniesionego w miejscu byłego przedzamcza, z rozległym dziedzińcem otwartym ku Zamkowi Wysokiemu (oddzielonym od niego murem i fosą) oraz kaplicą św. Bartłomieja, Wielką Komturią, Infirmerią, Wielkim Refektarzem, Pałacem Wielkich Mistrzów, Refektarzem Letnim, Refektarzem Zimowym i wieżą Kura Noga

– Zamku Niskiego (Przedzamcze), a także Karwanem, kaplicą św. Wawrzyńca oraz szeregiem zabudowań gospodarczych.

GODZINY OTWARCIA

  • wystawy oraz tereny zamkowe 09:00 – 19:00
  • tereny zamkowe 09:00 – 20:00
  • kasy biletowe 08:30 – 19:30

SPRZEDAŻ BILETÓW

  • 08.30-17.00 – normalna cena 45 PLN normalny / 35 PLN ulgowy
  • 17.15-18.15 – obniżona cena 35 PLN normalny / 25 PLN ulgowy
  • 18.30-19.30 – wstęp tylko na tereny zamkowe bez przewodnika

Powyższe informacje mogą ulec zmianie. Aktualne godziny otwarcia obiektów zamkowych oraz ceny biletów można sprawdzić na stronach Zamku w Malborku.

📌 LOKALIZACJA NA MAPIE

Oceń to miejsce

ZAMEK W MALBORKU. GALERIA
Zobacz też

🌞 Polecane oferty

REKLAMA
TAXI Mierzeja

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA
BIKEowa Mierzeja | NaMierzeje.pl

Jeden komentarz do “Zamek krzyżacki w Malborku. Najlepszy w Europie

Możliwość komentowania została wyłączona.